Chorzowski skansen ma nowego dyrektora

Od 15 września 2022 r. obowiązki dyrektora Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie", czyli popularnego skansenu, pełni Paulina Cius-Górska. Zastąpiła na tym stanowisku Artura Madalińskiego, który złożył rezygnację.

Paulina Cius-Górska do tej pory zawodowo zajmowała się m.in. promocją i kreowaniem wizerunku. Od kilkunastu lat pracowała w instytucjach samorządowych województwa śląskiego.

Paulina Cius-Górska pełni obowiązki dyrektora skansenu w Chorzowie

Najpierw zajmowała się realizacją projektów unijnych, później kierowała biurem prasowym Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach. Przez ostanie osiem lat była rzecznikiem prasowym i kierownikiem ds. promocji i informacji w Śląskim Centrum Przedsiębiorczości.

- Jest absolwentką Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego, Zakład Literatury XX wieku (tytuł magistra) oraz podyplomowych studiów z zakresu logopedii z glottodydaktyką Uniwersytetu Śląskiego a także absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach (obój, fortepian) – dodają w chorzowskim skansenie.

Artur Madaliński był dyrektorem skansenu od 2018 r. Zastąpił na tym stanowisku Andrzej Sośnierza.

Park Śląski wspólny bilet

Może Cię zainteresować:

Wrócił wspólny bilet do Parku Śląskiego. Taniej na pięć atrakcji

Autor: Maciej Poloczek

01/06/2022

Chorzów skansen

Może Cię zainteresować:

Nowy cennik biletów w chorzowskim skansenie. Od 1 kwietnia będzie drożej

Autor: Maciej Poloczek

30/03/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon