Wrócił wspólny bilet do Parku Śląskiego. Taniej na pięć atrakcji

W Dzień Dziecka, 1 czerwca 2022 r., wrócił wspólny na pięć atrakcji w Parku Śląskim. Dzięki temu można taniej przejechać „Elką”, odwiedzić zoo, skansen czy Stadion Śląski oraz zabawić się w Legendii. Dodatkowo przez pierwsze dwa tygodnie obowiązują ceny promocyjne.

fot. Park Śląski
Park Śląski wspólny bilet

Wspólny bilet do Parku Śląskiego obowiązywał już w poprzednich latach w sezonie letnim i tak jest także w tym roku. Przez pierwsze dwa tygodnie, do 15 czerwca, będzie go można kupić taniej.

Bilet indywidualny kosztuje 150 zł (to o 69 zł mniej niż osobno na każdą z atrakcji), a bilet rodzinny dla dwóch dorosłych oraz dwójki dzieci – 350 zł (oszczędność wyniesie blisko 300 zł). Po okresie promocyjnym bilety kosztować będą 170 zł i 390 zł.

- Istotne jest to, że przy realizacji biletu nic nas nie goni. Bilet ważny jest do 31 października br. Do tego czasu należy wykorzystać atrakcje. Można je rozłożyć na kilka dni, planując np. pojedyncze wizyty w Parku Śląskim - Mariusz Wal, rzecznik prasowy Parku Śląskiego.

Park Śląski. Pięć atrakcji – jeden bilet

Ze wspólnym biletem można zwiedzić Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, czyli popularny skansen. Jest tu blisko 80 zabytkowych obiektów prezentujących kulturę materialną Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego.

Kolejny obiekt to Stadion Śląski, gdzie można oglądać: recepcję, spa, szatnię zawodników, arenę główną, lożę VIP, galerię, salę kinową, salę muzealną, komisariat policji oraz trybunę prasową. A dojechać można tam „Elką”

- Do wyboru mamy przejazd w jedną stronę - ze stacji Stadion Śląski lub Wesołe Miasteczko. Podróż kilka metrów nad ziemią w gondoli bądź kanapie to niezapomniane przeżycie i moc wrażeń. Jest co podziwiać, park o tej porze roku jest wyjątkowo piękny – mówi Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego.

Nie mogło zabraknąć dwóch innych, uwielbianych przez gości parku, atrakcji. Pierwsza to Śląski Ogród Zoologiczny, gdzie można spędzić nawet cały dzień. Kolejna to Legendia Wesołe Miasteczko, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – od rollercoastera i diabelskiego młynu po dmuchańce i baseny z piłeczkami.

Gdzie kupić wspólny bilet do Parku Śląskiego?

Wspólny bilet do Parku Śląskiego można zakupić na kilka sposobów. Najprościej w sklepie internetowym na stronie www.parkslaski.pl. Dostępne są także w Punkcie Parkowej Informacji, przy placu przed główną bramą zoo (w tygodniu i weekendy), na stacjach kolei linowej „Elka” (w soboty i niedziele na obu stacjach, w tygodniu na stacji Stadion Śląski) oraz w kasie w budynku dyrekcji Parku Śląskiego, przy Alei Różanej 2 (od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 - 14.30).

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon