Śląskie Gody w chorzowskim skansenie

Zabawa taneczna, koncert zespołu regionalnego, występ orkiestry i odpustowa msza w zabytkowym kościele – tak zapowiadają się Śląskie Gody w chorzowskim skansenie.

fot. MGPE
Slaskie gody

Śląskie Gody odbędą się w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” w niedzielę, 5 maja 2024 r. Wydarzenie współorganizowane przez Związek Górnośląski to okazja do wspólnego świętowania, podczas którego nie zabraknie tradycji, folkloru i dziedzictwa Górnego Śląska.

  • O godz. 12.00 odprawiona zostanie msza święta odpustowa, z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Polskiej Grupy Górniczej, zakończona procesją wokół kościoła.
  • Od godz. 13.00 na scenie plenerowej skansenu wystąpią: Orkiestra Reprezentacyjna Polskiej Grupy Górniczej oraz zespoły wyróżnione nagrodą Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” podczas Śląskiego Śpiewania 2023: Zespół Regionalny “Jasieniczanka” oraz Zespół Śpiewaczy „Karolinki”.
  • Od godz. 16.00 pod sceną zabawa taneczna z Pszczyńską Orkiestrą Ludową i Kapelą Bolkova.
- Podczas imprezy będzie można wziąć udział w warsztatach wykonywania galandy i czako oraz podziwiać tradycyjne stroje ludowe uczestników wydarzenia. Każdy gość muzeum, który przyjdzie ubrany w kompletny strój regionalny, będzie mógł wejść na teren muzeum bezpłatnie – podkreślają w chorzowskim skansenie.

Chętni będą mogli wziąć udział w oprowadzaniu muzealnym po śląsku. Ekspozycję zaprezentuje Edward Jon m.in. autor książki pt. „Tu się wszystko zaczło” wydanej przez Muzeum w ramach serii „Jako downi bywało”. Będzie także tradycyjny jarmark z wyrobami rękodzielników.

Slavni

Może Cię zainteresować:

SLAVNI 2024. Konwent kultury rodzimej w chorzowskim skansenie

Autor: Redakcja

24/04/2024

Dzień Hutnika w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Dzień Hutnika 2024. W Chorzowie Pochód Ludzi Ognia i FLORIANFEST

Autor: Maciej Poloczek

24/04/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon