Skrzyżowanie ul. 17 Sierpnia z Placem św. Jana w Chorzowie Starym do przebudowy?

W godzinach szczytu wyjazd z ul. 17 Sierpnia na Plac św. Jana w Chorzowie Starym jest coraz bardziej utrudniony. Samochody stoją w korku, więc jeden z miejskich radnych chce przebudowy tego skrzyżowania. Co na to władze miasta?

Plac jana 17 listopada

Chorzowski radny Jacek Nowak, w imieniu mieszkańców Chorzowa Starego, zwrócił się do prezydenta miasta z wnioskiem o pilne zlecenie projektu przebudowy skrzyżowania ul. 17 Sierpnia z Placem św. Jana i zabezpieczeniem środków na cel tej przebudowy w budżecie na 2022 rok.

- W ostatnich latach systematycznie wzrasta ruch na Placu św. Jana. W dużej mierze jest to ruch tranzytowy, przejeżdżają tędy samochody z Bytomia, Siemianowic, Czeladzi, które przez Chorzów Stary próbują ominąć bardziej zakorkowane rejony naszej aglomeracji – czytamy w interpelacji radnego Nowaka.

Chorzowski radny dodaje, że jednocześnie na ul. 17 Sierpnia powstaje duże osiedle i w niedługim czasie liczba samochodów włączających się do ruchu na Placu św. Jana wzrośnie o kilkaset.

Projekt przebudowy skrzyżowania najwcześniej w przyszłym roku

- W tegorocznym budżecie nie podsiadamy środków finansowych na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy skrzyżowania ul. 17 sierpnia i Placu Jana. Wykonanie koncepcji przebudowy ul. 17 Sierpnia zostanie zaproponowane do budżetu na rok 2022 – czytamy w odpowiedzi Marcina Michalika, zastępcy prezydenta Chorzowa.

Dodatkowym utrudnieniem według radnego Nowaka jest także parkowanie samochodów w rejonie Szkoły Podstawowej nr 24, co dodatkowo utrudnia wyjazd z ul. 17 Sierpnia. Te problem – jak czytamy w odpowiedzi wiceprezydenta – został już rozwiązany.

- W roku 2019 wprowadzono zmianę organizacji ruchu eliminującą długotrwały postój pojazdów, a dopuszczającą jedynie krótkotrwałe zatrzymanie w celu dowozu dzieci do placówki szkolnej – informuje Marcin Michalik.

Radny Jacek Nowak dodał, że po zakończeniu budowy nowego osiedla przy ul. 17 Sierpnia konieczne będzie wykonanie chodnika po stronie numerów parzystych, bo wzrośnie liczba osób poruszających się tą drogą. Na tę kwestię wiceprezydent nie odpowiedział.

fot. Google

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon