Ściana budynku przy ul. Farnej w Chorzowie zostanie w końcu naprawiona. Po 10 miesiącach od katastrofy!

Ponad 10 miesięcy temu doszło do katastrofy budowlanej w przy ul. Farnej w Chorzowie. Zawalił się tam fragment ściany frontowej budynku, a remont – jak informuje PGM Chorzów – ma się rozpocząć dopiero dopiero w tym tygodniu. Dlaczego to tak długo trwa?

fot. FB/Zakład Komunalny PGM Chorzów
Chorzów Farna 22 zawalona ściana kamienicy

Fragment ściany, wraz z części gzymsu, zawalił się kamienicy przy ul. Farnej 22 w Chorzowie Batorym 2 kwietnia 2021 r. W wyniku tej katastrofy budowlanej nikt nie ucierpiał, ale blisko 30 osób musiało się ewakuować jeszcze przed przyjazdem Straży Pożarnej. Pracowało tam 12 ratowników, a po kilku godzinach większość mieszkańców wróciła do swoich domów. Wyrwę zabezpieczono plandeką i tak zostało do dziś.

Zniszczona ściana kamienicy przy u. Farnej w Chorzowie ma zostać naprawiona do końca marca

Zakład Komunalny PGM Chorzów, do którego należy kamienicy przy ul. Farnej 22, poinformował, że jej remont rozpocznie się w tym tygodniu. Dlaczego dopiero 10 miesięcy po katastrofie budowlanej?

- Dosyć skomplikowany charakter koniecznych do przeprowadzenia prac naprawczych oraz okoliczności, w jakich powstało uszkodzenie ściany z częścią gzymsu, sprawiły, iż przygotowania do przeprowadzenia remontu okazały się dosyć czasochłonne – tłumaczą w PGM Chorzów.

Czytaj także:

Przedstawiciele PGM Chorzów wymieniają w mediach społecznościowych, że wpływ na długie przygotowania do remontu miały m.in.: postępowania wyjaśniające Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, uzgodnienia z Miejskim Konserwatorem Zabytków, przygotowanie projektu czy procedura przetargowa. W przetargu zgłosiły się dwie firmy i wybrano już wykonawcę, które do 28 marca 2022 r. ma odbudować fragment zawalonej ściany.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon