Samozwańczy "szeryf drogowy" chciał ukarać innego kierowcę na DTŚ w Chorzowie. Miał pecha, bo zdarzenie widzieli policjanci. "Szeryf" stracił prawo jazdy WIDEO

Wideorejestrator chorzowskiej drogówki zarejestrował niebezpieczne zachowanie jednego z kierujących. Kierowca busa, chcąc samodzielnie zadbać o "porządek" na drodze, zatrzymał się na lewym pasie Drogowej Trasy Średnicowej w Chorzowie, nieomal doprowadzając do zderzenia. Zobaczcie wideo z tego zdarzenia.

Agresja na drodze i chęć samodzielnego wymierzenia sprawiedliwości nie popłaca. Przekonał się o tym 35-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna, chcąc uniemożliwić dalszą jazdę kierowcy jadącemu za nim, zatrzymał swój samochód na łuku drogi na lewym pasie Drogowej Trasy Średnicowej w Chorzowie.

Swoim zachowaniem zmusił tym samym do zatrzymania się jadącego za nim kierowcę audi i do gwałtownej zmiany pasa ruchu przez kierowcę skody.

Całe zajście zarejestrowała kamera wideorejestratora chorzowskiej drogówki. Chorzowscy policjanci zapobiegli dalszej eskalacji konfliktu, a po przejeździe w bezpieczne miejsce przeprowadzili kontrolę drogową.

Kierowcy, który sam chciał wymierzyć sprawiedliwość na drodze, nasi policjanci zatrzymali prawo jazdy. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zabrzanin odpowie przed sądem. Grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

- Apelujemy do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Emocje często prowadzą do niebezpiecznych sytuacji, a w konsekwencji do zdarzeń, w których ktoś może poważnie ucierpieć - mówią chorzowscy policjanci.
Niebieska krew

Może Cię zainteresować:

Darmowy autobus dowiezie kibiców na zbiórkę „Niebieska Krew” przed meczem na Stadionie Śląskim

Autor: Katarzyna Pachelska

18/04/2024

Wielkie derby slaska

Może Cię zainteresować:

Wycena szkód na Stadionie Śląskim i kary po Wielkich Derbach Śląska

Autor: Maciej Poloczek

11/04/2024

Chorzow lata 90 1

Może Cię zainteresować:

Ten moment, gdy już się waliło. Chorzów na zdjęciach w 1993!

Autor: Redakcja

09/04/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon