Ruszyła modernizacja wybiegu dla psów w Parku Śląskim

W Parku Śląskim rozpoczęła się modernizacja wybiegu dla psów. Będą m.in. nowe urządzenia do zabawy dla czworonogów, pojawi się też oświetlenie i monitoring.

Park Śląski to jedno z ulubionych miejsc spacerów mieszkańców Chorzowa i sąsiednich miast, często razem z psami. Należy jednak pamiętać, że jedynym miejscem, gdzie zgodnie z przepisami pies może się swobodnie poruszać, jest ogrodzony wybieg, który znajduje się pomiędzy Aleją Główną i drogą dojazdową do Stadionu Śląskiego, niedaleko głównego wejścia do parku.

Wybieg jest spory, bo ma około 4300 m2 powierzchni, ale jego stan pozostawiał wiele do życzenia. Dlatego w ramach projektu modernizacji Parku Śląskiego zdecydowano się na jego odnowienie. Prace już się rozpoczęły, a realizuje je firma Tensit z Mikołowa, która w postępowaniu przetargowy zaoferowała najtańszą ofertę – 176 505 zł.

Jak zmieni się wybieg dla psów w Parku Śląskim?

W ramach inwestycji zamontowane zostaną nowe urządzenie do zabawy dla psów wykonane z drewnianych bali – m.in. kładki, kłody, tunel czy mostek. Będzie też toaleta dla psów, nowe ogrodzenie i furtki, oświetlenie oraz monitoring. Stanie tam również tablica z regulaminem wybiegu i tablica informacyjna. Odnowiony wybieg ma zostać oddany do użytku najpóźniej 1 grudnia 2021 r.

Czytaj także:

Park Śląski z psem. Gdzie można wejść i z jakich atrakcji skorzystać?

Na terenie Parku Śląskiego poza ogrodzonym wybiegiem pies powinien być prowadzony na smyczy. Pozostaje jednak przede wszystkim spacer po alejkach, bo z większości atrakcji nie można korzystać w towarzystwie czworonoga. Wprowadzanie psów zabronione jest w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym oraz w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku. Nie można także skorzystać z Kolei Linowej „Elka”. Jedynie w regulaminie chorzowskiego skansenu nie ma wzmianki o zakazie wprowadzania zwierząt, ale psy powinny być tam prowadzone na smyczy i w kagańcu.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon