Park Śląski z psem. Gdzie można wejść i z jakich atrakcji skorzystać?

Park Śląski to jedno z ulubionych miejsc nie tylko mieszkańców Chorzowa, ale także okolicznych miast. Ta oaza zieleni to idealnie miejsce na spacer, także z psem. Gdzie można wejść z czworonogiem i jakie zasady obowiązują w parku?

Pies spacer

W Parku Śląskim w Chorzowie nie brakuje osób spacerujących z psami. Należy jednak pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami we wszystkich przestrzeniach publicznych trzeba prowadzić psa na smyczy i w kagańcu.

Jedynym miejscem w parku, gdzie pies może się swobodnie poruszać jest ogrodzony wybieg dla psów, który znajduje się tuż obok Alei Głównej, niedaleko głównego wejścia do parku od strony ul. Chorzowskiej.

- W planach jest modernizacja tego terenu i jego uatrakcyjnienie – informuje Dagmara Piskorz, rzeczniczka prasowa Parku Śląskiego.

Należy też pamiętać o sprzątaniu po swoim psie. Przy głównych szlakach spacerowych chorzowskiego parku rozmieszczone są specjalne kosze na psie odchody.

Gdzie w Parku Śląskim można wejść z psem?

Spacerując z psem po Parku Śląskim nie skorzystamy z większości jego atrakcji. Z psem nie wejdziemy do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego i nie skorzystamy z kolejki linowej „Elka”. Wprowadzania i wnoszenia zwierząt zabrania się także w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku

- Również w regulaminie dotyczącym korzystania z Rosarium jest zakaz poruszania się z czworonogami – dodaje Dagmara Piskorz.

Jedynie w regulaminie chorzowskiego skansenu nie ma wzmianki o zakazie wprowadzania zwierząt. Psy powinny być tam prowadzone na smyczy i w kagańcu.

fot. pixabay.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

"Elka" Park Śląski

Wielkanoc 2021 w Parku Śląskim. Jakie atrakcje...

Chorzow nowa elka

Kolejny krok do rozbudowy kultowej „Elki” w...

Chorzow zoo pingwiny

Chorzów zoo: Od kwietnia 2021 r. nowe godziny...

Kondor wielki

Chorzów: Smutna wiadomość z ZOO. Zmarł...

Elka

Park Śląski Elka. Cennik i harmonogram...

Park slaski

Poszukiwanie wiosny w Parku Śląskim. Spacery z...

Zoo pingwiny

Chorzów: ZOO nadal otwarte, ale na nowych zasadach