Ruszył Chorzowski Bank Czasu. Inicjatywa dotyczy wymiany usług, przysług i pomocy

Bezgotówkowa wymiana usług, przysług i pomocy – tak funkcjonuje Chorzowski Bank Czasu, który właśnie rozpoczął działalność. To inicjatywa stowarzyszeń „Koncepcja” i „Błękitny Anioł” z Chorzowa.

Chorzowski Bank Czasu

Chorzowski Bank Czasu ruszył w minioną sobotę, 21 stycznia 2023 r. Działa w Centrum Inicjatyw Społecznych przy ul. 3 Maja 18. Pierwsze warsztaty w ramach tego projektu odbyły się pod hasłem „Umiem w Facebooka”. Ich uczestnicy mogli się dowiedzieć m.in. jak założyć fanpage i prowadzić skuteczną komunikację, by wykorzystać social media do promowania swoich inicjatyw i projektów. Podobne spotkania mają się odbywać co dwa tygodnie.

- Założeniem projektu jest bezgotówkowa wymiana usług, przysług i pomocy wśród uczestników. Wymiana ta ma na celu promocję integracji lokalnej społeczności, nawiązywania nowych znajomości wśród uczestników, a także szerzenie postawy obywatelskiej – informują w stowarzyszeniu „Koncepcja”.

Chorzowski Bank Czasu podpowie jak napisać książkę

Następne warsztaty Chorzowskiego Banku Czasu to „Jak napisać książkę?”, które zaplanowano na 4 lutego 2023 r., o godz. 12.00. Poprowadzi je Damian Łukowiak, autor książki „Piosenka o Julie”. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak pisać, by zainteresować czytelnika i jak swoją książką zainteresować wydawnictwo.

Kolejne zajęcia dotyczyć będą m.in. dziergania na drutach, pieczenia czy malowania. Chorzowski Bank Czasu to inicjatywa skierowana nie tylko do chorzowian, ale mieszkańców całej aglomeracji. Ważne, by każdy z uczestników projektu wniósł coś od siebie i mógł czegoś nauczyć pozostałych.

Czekolada

Może Cię zainteresować:

Będzie bardzo słodko. Festiwal Czekolady na rynku w Chorzowie

Autor: Redakcja

24/01/2023

Chorzów, ul. 3 Maja po modernizacji

Może Cię zainteresować:

Tramwaje wracają na ul. 3 Maja w Chorzowie. Jednak nie pojedzie "jedenastka"

Autor: Maciej Poloczek

18/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon