Ruszy budowa stadionu Ruchu Chorzów? Kotala spotkał się z Morawieckim

Będzie rządowe dofinansowanie do budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów? Po trzech tygodniach od deklaracji premiera Mateusza Morawieckiego doszło do spotkania z prezydentem Chorzowa. Andrzej Kotala poinformował, że szef rządu zapewnił o finansowym wsparciu. Ma to być połowa wartości planowanej inwestycji.

Wizualizacja nowego stadionu Ruchu Chorzów/UM Chorzów
Ruszy budowa stadionu Ruchu Chorzów Kotala spotkał się z Morawieckim

O rządowych deklaracjach finansowego wsparcia budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów jako pierwszy mówił prezes klubu Seweryn Siemianowski. Później Szymon Michałek, twórca sektora rodzinnego na stadionie Niebieskich i założyciel Stowarzyszenia „Cicha 6”, informował w mediach społecznościowych, że spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim, a ten zapewnił, że „rząd jest w stanie współfinansować budowę nowego stadionu Ruchu kwotą nawet 100 mln złotych”.

Do spotkania Michałka z Morawieckim doszło 5 kwietnia 2023 r. Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa, jeszcze tego samego dnia zwrócił się do premiera z prośbą o spotkanie w tej sprawie. Zapewniał wtedy, że jeżeli deklaracje premiera „znajdą potwierdzenie w konkretnych decyzjach i działaniach, miasto przystąpi do realizacji inwestycji”.

Premier Morawiecki zapewnił o finansowym wsparciu budowy stadionu Ruchu Chorzów

Prezydent spotkał się z premierem w środę, 26 kwietnia 2023 r. W rozmowach wzięli udział także: Seweryn Siemianowski – prezes Ruchu Chorzów, Marcin Michalik – zastępca prezydenta Chorzowa i Marcin Mańka – przewodniczący Rady Nadzorczej Ruchu Chorzów.

- Szef rządu zapewnił nas o wsparciu ze środków rządowych budowy nowego stadionu przy Cichej 6. Mówimy o dotacji na poziomie 50 proc. wartości inwestycji. Teraz rozmowy prowadzone będą już bezpośrednio z ministrem sportu Kamilem Bortniczukiem – poinformował prezydent Kotala.

Prezydent dodał, że miasto rusza z opracowaniem harmonogramu i zabezpieczeniem pozostałej kwoty niezbędnej do rozpoczęcia inwestycji. Podawany wcześniej szacowany koszt inwestycji to 200 mln zł.

Premier Morawiecki obiecał pieniądze na stadion Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Premier Morawiecki obiecał pieniądze na stadion Ruchu Chorzów. Widać, że zbliżają się wybory

Autor: Maciej Poloczek

06/04/2023

Donald Tusk

Może Cię zainteresować:

Tusk apeluje do Kotali. "Uważaj jeśli obiecujesz, a jak obiecujesz, to dotrzymuj słowa!"

Autor: Arkadiusz Nauka

26/03/2023

Stadion Śląski

Może Cię zainteresować:

Ruch Chorzów do gry w przyszłym sezonie zgłosił dwa stadiony

Autor: Arkadiusz Nauka

26/04/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon