Rusza sezon na Wodnym Placu Zabaw w Chorzowie

Lato coraz bliżej, więc czas na otwarcie Wodnego Placu Zabaw w Chorzowie. Sezon rozpocznie się w Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca – poinformował Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

fot. UM Chorzów
Chorzów Wodny Plac Zabaw

Wodny plac zabaw przy ul. Floriańskiej oddano do użytku w ubiegłym roku. To pierwsza taka atrakcja w Chorzowie i jak na razie jedyna. Sezon 2022 rozpocznie się tam w Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca. O ile pogoda nie pokrzyżuje tych planów.

- Z okazji święta wszystkich dzieci zaplanowaliśmy na ten dzień również słodkie upominki, które będą przygotowane dla naszych pierwszych gości – zapewniają w chorzowskim MORiS-ie.

Godziny otwarcia Wodnego Placu Zabaw od 1 czerwca:

  • poniedziałek – piątek: 12.00 – 20.00
  • sobota – niedziela: 10.00 – 20.00

W Chorzowie będą dwa kolejne wodne place zabaw

W Chorzowie będą jeszcze dwa kolejne wodne place zabaw. Jeden powstaje w Parku Śląskim w okolicach przedłużenia Alei Ziętka i Alei Klonowej. Obok znajduje się już integracyjny plac zabaw, więc oba obiekty będą się uzupełniać. Powierzchnia wodnego placu zabaw będzie wynosiła około 200m². Będzie tam 9 wodnych atrakcji, a plac będzie dostosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami. Będą tam także dwie przebieralnie i pomieszczenie socjalne. Inwestycja ma być gotowa przed wakacjami w 2022 roku.

Drugi z nich zamierza zbudować miasto. Tym razem w Chorzowie Batorym na skwerze przy ulicach Granicznej i Gagarina, częściowo w miejscu istniejącego tam placu zabaw. Obecnie trwają prace nad jego dokumentacją projektową. Wybrany w przetargu wykonawca ma za zadanie m.in. zaprojektowanie niecki wodnego placu zabaw, z niezbędnym wyposażeniem i atrakcjami wodnymi; zagospodarowania terenu w zieleń, elementy małej architektury czy ogrodzenia wraz z bramą oraz wszelkich koniecznych przyłączy i instalacji. Projekt powinien także zakładać przebudowę likwidowanego placu zabaw, z zachowaniem funkcji oraz charakteru istniejących tam urządzeń.

Chorzów wodny plac zabaw

Może Cię zainteresować:

Będzie kolejny wodny plac zabaw w Chorzowie. Ruszyła procedura przetargowa

Autor: Maciej Poloczek

23/02/2022

Park Śląski wodny plac zabaw

Może Cię zainteresować:

W Parku Śląskim powstanie wodny plac zabaw. Przekazano plac budowy

Autor: Redakcja

09/11/2021

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon