Rusza OSA w Chorzowie Starym. Głośne otwarcie sezonu

W Starochorzowskim Domu Kultury rusza OSA, czyli Otwarta Scena Artystyczna. Otwarcie sezonu w piątek, 23 września 2022 r. Będzie szybko, mocno i głośno!

Otwarta Scena Artystyczna to okazja dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił na profesjonalnej scenie. Zespoły (lub soliści), które dotąd nie miały szans, by pokazać się szerszej publiczności mogą zrobić pierwszy (lub kolejny) krok do kariery w Starochorzowskim Domu Kultury.

- Raz w miesiącu będziemy organizować koncerty pod szyldem OSA „Scena dla młodych” na których zespół, solista lub grupa będą prezentować swoją twórczość autorską bądź coverową – mówi Anna Bratek z SDK.

Zgłoszenia do OSY w SDK można wysłać przez cały sezon artystyczny. Należy załączyć kilkuminutowe nagranie ze swoją twórczością.

Szybko, mocno i głośno na otwarcie OSY

Otwarcie sezonu OSY w piątek, 23 września 2022 r., o godz. 20.00 (wstęp: 15 zł). Będzie szybko, mocno i głośno. Wystąpią dwa zespoły grające muzykę z pogranicza metalu, rocka i punka – Memento Mori i Warhlack.

Memento Mori to krakowsko-śląskie trio. Pierwsze swoje demo opublikowali w sieci w 2019 r. Dwa lata później wystąpili w chorzowskiej Leśniczówce przed zespołem Proletaryat. Od tego pory regularnie koncertują. Zespół tworzą: Bartosz „Siekiera” Wojtaś (gitara, wokal), Tomasz „Fugazi” Posiewała (bas) i Marcin Szczęsny (perkusja).

W zespole Warhlack mówią o sobie, że są kapelą metalową z południowej dzielnicy Katowic. Mają już na swoim koncie płytę z sześcioma kawałkami. Zespół tworzą: Dawid Gardawski (bas, wokal), Łukasz Strupowski (gitara), Marcin Sarecki (perkusja) i Dariusz Radwan (gitara).

Świadkowie historii

Może Cię zainteresować:

„Świadkowie historii”. Uczniowie z Chorzowa napisali książkę o pandemii

Autor: Maciej Poloczek

19/09/2022

Rammstein na Stadionie Śląskim

Może Cię zainteresować:

Będzie dużo ognia, dymu i ciężkiej muzyki! Rammstein wraca na Stadion Śląski

Autor: Maciej Poloczek

01/09/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

FRANKY

Ogrodowa Strefa Kultury w Starochorzowskim Domu Kultury

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Wielkie otwarcie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Piksele

7. Festiwal Jazz&Literatura. Kto i gdzie wystąpi?

Teresa Werner

Teresa Werner i przyjaciele. Koncert na chorzowskim rynku

Sportowe śniadania na trawie

Sportowe śniadanie na trawie przy Cichej 6 w Chorzowie

Zamek Krasiczyn

Zamek w Krasiczynie. Perła renesansu w Polsce zaprasza!

Holiday Golden Resort

Rodzinny odpoczynek nad morzem? Tylko Holiday Golden Resort!