Ruch na wiosnę zagra o awans?

Niebiescy przystąpili do tego sezonu w roli beniaminka, jednak nie przeszkodziło im to w rozegraniu znakomitej rundy jesiennej. Ruch Chorzów aktualnie plasuje się na 3. miejscu w ligowej tabeli i ma na koncie aż 32 wywalczone punkty po 18 rozegranych meczach. Strata do lidera to tylko 5 punktów i celem tego zespołu będzie walka o awans w rundzie wiosennej.

Ruch na wiosnę zagra o awans?

Zaskoczyli wszystkich

Nie mam wątpliwości, że piłkarze Ruchu Chorzów w rundzie jesiennej zaskoczyli wszystkich, a być może nawet i siebie. Analizując kursy na pzbuk.pl, które przygotował bukmacher rynkach długoterminowych przed rozpoczęciem sezonu, można było zwrócić uwagę, że Niebiescy powinni walczyć raczej w dolnych rejonach tabeli, a tymczasem udało im się zakończyć zmagania w czołówce.

Ruch po 18 rozegranych meczach wywalczył 32 punkty. Tylko Puszcza Niepołomice i ŁKS Łódź mogą pochwalić się lepszym rezultatem. Pewne jest więc to, że ekipa Niebieskich w rundzie wiosennej będzie bić się o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. O tym jednak, jak trudne czeka ich zadanie, najlepiej świadczą kursy przygotowane przez polskiego bukmachera. Sytuacja w czołówce jest bardzo wyrównana, dlatego też nikogo nie można skreślać. Tak naprawdę będzie to nowe rozdanie i dopiero po kilku kolejkach będzie można określić, czy drużyny utrzymały formę z rundy jesiennej, czy też grają zdecydowanie poniżej oczekiwań. Sytuacja z udziałem Ruchu Chorzów po części przypomina to, co działo się na boiskach Ekstraklasy w wykonaniu Widzewa Łódź. Teraz gdy jednak już poszczególne drużyny nauczyły się taktyki tego zespołu, Ruch może mieć o wiele trudniejsze zadanie, co pokazują kursy przygotowane przez pzbuk bukmachera.

Oferta bukmachera

W tym momencie w ofercie bukmachera znajdują się propozycje długoterminowe z ewentualnym awansem Ruchu Chorzów. Patrząc jednak na proponowane kursy, nie jest to nic pewnego, a zdecydowanie większe szanse ma chociażby ŁKS, który jest na pozycji lidera.

Ruch Chorzów w swoim pierwszym spotkaniu rundy wiosennej zmierzy się przed własną publicznością z Chrobrym Głogów. Pierwsze starcie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się zwycięstwem Niebieskich i podobnie w tym przypadku bukmacher uważa, że gospodarze są zdecydowanym faworytem.

Już w drugim starciu Niebiescy rozegrają prawdopodobnie kluczowy mecz w kontekście walki o awans, ponieważ zmierzą się z aktualnym wiceliderem, czyli Puszczą Niepołomice. Jeśli Ruch wywalczy komplet punktów po 2 rozegranych meczach, to ewentualna kwestia awansu może stać się bardziej prawdopodobna, niż ma to miejsce obecnie. Wszystkie spotkania Niebieskich możesz obstawiać w ofercie bukmachera PZBuk, a będą tam również dostępne specjalne promocje i promocyjne kursy.

Sprawdź podsumowanie sparingu Ruchu z Legią.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon