Ruch Chorzów na miejscu dającym pewny awans do Ekstraklasy! Zwycięstwo w Niepołomicach

Piłkarze Ruchu Chorzów wracają z trzema punktami po zwycięstwie w wyjazdowym meczu z Sandecją Nowy Sącz. "Niebiescy" są na drugim miejscu w Fortuna 1. Lidze, co daje im bezpośredni awans do Ekstraklasy. Do rozegrania została jeszcze pięć kolejek.

Ruch Chorzów
Daniel Szczepan

W niedzielę, 30 kwietnia, Ruch Chorzów rozegrał ważny mecz wyjazdowy w Niepołomicach. Rywalem nie była jednak Puszcza Niepołomice, która także walczy o awans do PKO Ekstraklasy, ale Sandecja Nowy Sącz, rozgrywająca swoje mecze w oddalonej o 72 kilometry miejscowości z powodu budowy nowego stadionu.

Sytuacja Biało-Czarnych jest zupełnie inna. Piłkarze trenera Tomasza Kafarskiego starają się o utrzymanie w Fortuna 1. Lidze. Na mecz z "Niebieskimi" wyszli jednak z nadzieją na zwycięstwo, co sprawiło, że nie było to łatwe spotkanie. Gola na 0:1 w 38. minucie strzelił Daniel Szczepan, a wynik ten udało się utrzymać do końcowego gwizdka. Trzy punktu trafiły do chorzowian.

- To było bardzo trudne spotkanie, ale innego się nie spodziewaliśmy. Potencjał Sandecji na pewno jest o wiele wyższy, niż miejsce zajmowane w tabeli. Dziś to pokazali - momenty fajnej gry, bardzo ambitnej. Do końca drżeliśmy o wynik. Mieliśmy swoją sytuację na 0:2, nie wykorzystaliśmy jej, ale cieszymy się z trzech punktów, bo w Niepołomicach bardzo ciężko się wygrywa. My możemy powiedzieć, że to szczęśliwe dla nas boisko, bo dwa razy tutaj wygraliśmy, nie ma drugiej takiej drużyny w tej lidze. Końcowe odliczanie czas zacząć. Spotkań ubywa, wszystko w naszych głowach i nogach - powiedział po meczu Jarosław Skrobocz, trener Ruchu Chorzów.

"Niebiescy" po 29 kolejkach mają 53 punkty i drugie miejsce w 1. Lidze, co daje im bezpośredni awans do Ekstraklasy, bez konieczności rozegrania meczów barażowych. Przed nimi tylko ŁKS Łódź, który swój ostatni mecz przegrał i stracił trzy punkty na rzecz Zagłębia Sosnowiec. Przed Ruchem Chorzów jeszcze pięć meczów:

  • 06.05 Ruch Chorzów - Resovia Rzeszów
  • 13.05 Arka Gdynia - Ruch Chorzów
  • 19.05 Ruch Chorzów - Odra Opole
  • 27.05 GKS Katowice - Ruch Chorzów
  • 03.06 Ruch Chorzów - GKS Tychy

Różnice punktowe między klubami z czołówki 1. Ligi są niewielkie, więc podopieczni Jarosława Skrobocza będą musieli utrzymać koncentrację do samego końca.

Świat Młodego Frankensteina na sprzedaż

Może Cię zainteresować:

Świat „Młodego Frankensteina” na sprzedaż. Teatr Rozrywki oferuje elementy scenografii spektaklu

Autor: Maciej Poloczek

28/04/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon