Ruch Chorzów ma nowego bramkarza. Pierwszy nabytek Niebieskich przed nowym sezonem

Jakub Szymański został nowym bramkarzem Ruchu Chorzów – informują na Cichej. Zawodnik podpisał z chorzowskim klubem kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2026 roku, z opcją przedłużenia o kolejny rok.

fot. Ruch Chorzów
Jakub szymanski ruch chorzow

Nowy bramkarz Niebieskich ma niespełna 24 lata i miniony sezon spędził w Widzewie Łódź. To pierwszy nabytek Ruchu Chorzów przed sezonem 2024/2025, w którym klub będzie walczył o powrót do Ekstraklasy.

- Gdy tylko otrzymałem informację, że jest zainteresowanie ze strony Ruchu, bardzo się ucieszyłem. Rozmowy przebiegły szybko, gładko, obie strony były zdecydowane, by je sfinalizować. Trafiam do dużego klubu z rzeszą kibiców. Chcę tu być jedynką i grać regularnie – mówi Jakub Szymański dla klubowych mediów.

Jakub Szymański ma 190 cm wzrostu i waży 88 kg. Pochodzi z Jastrzębia-Zdroju i jest wychowankiem tamtejszego MOSiR-u. W swojej karierze reprezentował barwy Górnika Zabrze, MKS-u Kluczbork, Górnika Polkowice i Siarki Tarnobrzeg.

W poprzednim sezonie był zawodnikiem Widzewa Łódź i rozegrał dwa spotkania w Pucharze Polski. Miał już okazję współpracować z trenerem Januszem Niedźwiedziem w Łodzi i Polkowicach. W Chorzowie będzie grał z numerem 1 na bluzie.

Teodor peterek

Może Cię zainteresować:

Teodor Peterek w Galerii Sław Ekstraklasy. To jeden z chorzowskich „Trzech Króli”

Autor: Maciej Poloczek

28/05/2024

Ruch chorzow

Może Cię zainteresować:

Cud się nie wydarzył. Ruch Chorzów spada z Ekstraklasy!

Autor: Maciej Poloczek

12/05/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon