Ruch Chorzów awansuje już w ten weekend? Nie wszystko zależy od piłkarzy Niebieskich

W przedostatniej kolejce 1. ligi Ruch Chorzów może świętować awans do Ekstraklasy. Nie wszystko zależy jednak tylko od piłkarzy Niebieskich. Ważne jest także m.in. jak zagra trzecia w tabeli Wisła Kraków.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów awansuje już w ten weekend

Na dwie kolejki przed końcem sezonu 1. ligi Ruchu Chorzów ma 59 punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Trzy „oczka” więcej ma ŁKS Łódź, a tuż za Niebieskimi, z 57 punktami, jest Wisła Kraków.

W piątek, 26 maja 2023 r., awans do Ekstraklasy może świętować ŁKS Łódź, o ile przynajmniej zremisuje z Arką Gdynia. W sobotę, 27 maja 2023 r., Niebiescy zmierzą się w derbach z GKS-em Katowice. To może być mecz na miarę awansu, ale to nie zależy tylko od piłkarzy z Chorzowa.

Ruch Chorzów musi zagrać lepiej niż Wisła Kraków

Ruch musi wygrać i czekać na wynik meczu Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec. Jeżeli w niedzielę, 28 maja 2023 r., zespół z Krakowa przegra lub zremisuje, to na Cichej można otwierać szampany. Dla Niebieskich byłby to trzeci awans z rzędu i powrót do Ekstraklasy po sześciu latach przerwy.

Sponsorem Niebieskich w derbowym spotkaniu z GKS-em Katowice jest Stowarzyszenie Kibiców Ruchu Chorzów z Katowic SK 1920. Piłkarze wystąpią w koszulkach z logotypem katowickiego stowarzyszenia.

Kolejny krok ws budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Kolejny krok ws. budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów

Autor: Maciej Poloczek

25/05/2023

Radoslaw gilewicz

Może Cię zainteresować:

Gilewicz: Koszulka Ruchu jest cięższa niż innych klubów

Autor: Arkadiusz Nauka

19/05/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon