Rockowe Walentynki pod gwiazdami

Można wybrać się do kina na romantyczną komedię, można też spędzić walentynkowy wieczór przy kolacji ze świecami. Ale można też mniej tradycyjnie… na rockowych Walentynkach pod gwiazdami, które przygotowano w Planetarium Śląskim.

Walentynki na rockowo

Choć w powszechnej świadomości Walentynki to jeden ze zwyczajów, który dotarł do nas ze Stanów Zjednoczonych, to święto zakochanych było obchodzone w południowej i zachodniej Europie już od średniowiecza. Amerykanie je tylko – jak wszystko zresztą – bardziej skomercjalizowali. Tak czy inaczej od lat 90. XX w. także w Polsce święto zakochanych jest chętnie obchodzone.

Walentynki na rockowo w Planetarium Śląskim

Zakochani z tej okazji zwykle obdarowują się drobnymi prezentami, spędzają wieczór przy kolacji ze świecami lub wybierają się do kina na romantyczną komedię. Można jednak spędzić święto zakochanych w inny sposób. W wtorek, 14 lutego 2023 r., w Planetarium Śląskim odbędą się „Walentynki na rockowo”. Specjalne pokazy zaplanowano na godz. 16.00 i 17.30.

- Angielskie słowo „rock” czyli „skała” pojawia się w tytule nieprzypadkowo. Prowadzący ten specjalny seans opowiedzą bowiem o kosmicznych kamieniach, które zderzając się z ziemską atmosferą zamieniają się w „spadające gwiazdy”. Skąd się biorą i czy mogą nam zagrażać? - zapowiadają w planetarium.

Oczywiście nie zabraknie także muzyki – romantycznej oraz klasycznych rockowych przebojów, których chętniej słuchają zakochani.

Neil Armstrong

Może Cię zainteresować:

Księżycowy skafander w Planetarium Śląskim. Nosił taki Neil Armstrong

Autor: Maciej Poloczek

17/01/2023

Planetarium Śląskie przed laty

Może Cię zainteresować:

Pierwsza kosmiczna inwestycja na Śląsku. Planetarium Śląskie na starych zdjęciach

Autor: Tomasz Borówka

30/12/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon