PZPN wydał zgodę. Ruch Chorzów będzie grał na stadionie Piasta Gliwice

Umowę podpisano cztery dni temu, dziś (31 stycznia 2023 r.) zgodę wydał PZPN. Ruch Chorzów spędzi piłkarską wiosnę na stadionie Piasta Gliwice. Koszt wynajmy stadionu przy Okrzei ma pokryć miasto Chorzów.

fot. Piast Gliwice
Ruch Chorzów będzie grał na stadionie Piasta Gliwice

Na Cichej będzie cicho. Stadion Ruchu Chorzów co najmniej do początku przyszłego sezonu będzie wyłączony z rozgrywek. Po tym jak konieczny był awaryjny demontaż jednej ze „świeczek”, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu zdecydował o rozbiórce trzech pozostałych wież oświetleniowych. Ma być nowe oświetlenie, spełniające wymogi Ekstraklasy. To jednak wymaga czasu. Przetargi, projekty, pozwolenia – to wszystko będzie trwało.

– Zamknięcie stadionu i konieczność wycięcia jednego z masztów oświetleniowych spadło na nas jak grom z jasnego nieba. Szybko jednak musieliśmy się otrząsnąć i szukać obiektu zastępczego dla naszego zespołu. Podobnie jak 9 lat temu, pomocną dłoń wyciągnęły do nas Gliwice i klub Piast. Jesteśmy wdzięczni za chęć pomocy i życzliwość w tak trudnej dla nas sytuacji. Nasza drużyna będzie miała w Gliwicach dobre warunki do rozgrywania spotkań, a kibice do ich oglądania - mówi Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów, cytowany przez klubowe media.

PZPN wydał zgodę na mecze Ruchu Chorzów w Gliwicach

Ruch Chorzów podpisał umowę z Piastem Gliwice w ubiegły piątek, 27 stycznia 2023 r. Konieczna była jeszcze zgoda Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. Komisja wydała zgodę i jednocześnie nałożyła nadzór infrastrukturalny w związku z koniecznością monitorowania prac związanych z modernizacją oświetlenia na stadionie przy ul. Cichej.

– Pomoc między klubami w moim odczuciu jest czymś naturalnym i w wielu innych sytuacjach także powinniśmy się wspierać, dlatego też między innymi z tego powodu podjęliśmy decyzję o zawiązaniu współpracy. To duże wyzwanie dla obu klubów ale jestem pewien, że wspólnymi siłami jemu podołamy – przyznał Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

Niebiescy rozegrają w Gliwicach wszystkie domowe mecze rundy wiosennej. Umowa z Piastem została zawarta do 30 czerwca 2023 r. Koszty – zgodnie ze złożoną deklaracją – ma ponieść miasto Chorzów. To 110 tys. zł za jeden mecz, w sumie 1,1 mln zł.

Stadion Piasta Gliwice

Może Cię zainteresować:

Ruch Chorzów będzie grał na stadionie Piasta Gliwice. Niebiescy pozostaną tam do końca sezonu

Autor: Maciej Poloczek

25/01/2023

Demonstracja kibiców Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Świeczka na Cichej zgasła. Wkurzeni kibice Ruchu Chorzów przyszli przed Urząd Miasta

Autor: Maciej Poloczek

26/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon