PSZOK w Chorzowie Batorym gotowy. Będzie impreza z okazji otwarcia

W Chorzowie powstał drugi PSZOK, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Znajduje się w Batorym, przy ul. Kaliny 1. W piątek, 2 września 2022 r., zaplanowano oficjane otwarcie nowego Sorcika. Będzie impreza z tej okazji.

PSZOK, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, to miejsce gdzie można pozostawić odpady, który nie należy wrzucać do osiedlowych czy przydomowych kontenerów na śmieci. Chodzi m.in. o odpady wielkogabarytowe, budowlane, zużyte opony czy chemikalia.

Nowy PSZOK w Chorzowie czynny od 3 września 2022 r.

W Chorzowie działa już PSZOK przy ul. Bytkowskiej 15. Od 3 września 2022 r. mieszkańcy miasta będą mieli do dyspozycji kolejny, przy ul. Kaliny 1. To będzie duże ułatwienie szczególnie dla mieszkańców Batorego, którzy musieli wozić odpady na drugi koniec miasta.

Dzień wcześniej, 2 września, o godz. 14.00 zaplanowano oficjalne otwarcie nowego Sorcika. Będzie m.in. Remigiusz Rączka, który przygotuje dania kuchni zero waste. Odbędą się także zawody w segregacji śmieci.

- Chętni będą mogli wymienić elektrośmieci na sadzonki a dzieci wziąć udział w warsztatach robienia ekoinstrumentów – zachęca Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Nowy chorzowski PSZOK powstał na terenie byłych zakładów chemicznych. Posadzono tam więc topole hybrydowe, które będą neutralizować zanieczyszczenia gleby. Dodatkowo staną się naturalną barierą oddzielającym Soricka od budynków znajdujących się w okolicy.

Zielona instalacja w PSZOK u

Może Cię zainteresować:

Drzewa w chorzowskim punkcie zbiórki odpadów. Czemu mają służyć?

Autor: Redakcja

28/06/2021

Chorzów śmietnik

Może Cię zainteresować:

Nowe stawki za wywóz odpadów w Chorzowie. Wchodzą w życie od marca 2022 r

Autor: Maciej Poloczek

27/01/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon