Przez Chorzów przejdą dwa Orszaki Trzech Króli

W najbliższy piątek, 6 stycznia 2023 r., kościół katolicki obchodzi święto Objawienia Pańskiego, potocznie zwane w Polsce świętem Trzech Króli. Z tej okazji w wielu miastach organizowane są Orszaki Trzech Króli. Także w Chorzowie, gdzie – jak w ostatnich latach – przejdą dwa takie barwne korowody.

Wielkohajducki Orszak Trzech Króli

Wielkohajducki Orszak Trzech Króli

Jako pierwszy wyruszy Wielkohajducki Orszak Trzech Króli organizowany przez parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie Batorym. Zbiórkę uczestników zaplanowano o godz. 9.30 na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Chodkiewicza. Korowód przejdzie ulicami Armii Krajowej, Wysockiego, Długą i Wyspiańskiego do kościoła.

- Po drodze tradycyjnie spotkamy się z pasterzami oraz mędrcami, którzy udają się do naszego Hajduckiego Betlejem, by wspólnie złożyć hołd Nowonarodzonemu – zapowiadają organizatorzy orszaku.

O 10.30 zostanie odprawiona msza św., a po niej wszyscy zaproszeni są na gorący poczęstunek przed kościołem.

Chorzowski Orszak Trzech Króli

Z kolei po południu zaplanowano Chorzowski Orszak Trzech Króli. O godz. 17.00 wyruszy sprzed kościoła Marii Magdaleny w Chorzowie Starym do ogrodu Starochorzowskiego Domu Kultury, gdzie będzie można odwiedzić zwierzęta w żywej szopce. Orszak poprowadzi orkiestra Chorzowski Brass Band.

- Serdecznie prosimy rodziców, aby pomogli dzieciom na ten niezwykły spacer przebrać się za kolędujących pastuszków lub jednego z Trzech Króli – apelują organizatorzy orszaku.

Około godziny 17.20 rozpocznie się Koncert Finałowy XVIII Starochorzowskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

Chorzów Batory Orszak Trzech Króli 2022

Może Cię zainteresować:

Orszak Trzech Króli przeszedł przez Chorzów Batory. Zobaczcie zdjęcia

Autor: Redakcja

06/01/2022

Chorzów Centrum Przesiadkowe

Może Cię zainteresować:

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w okresie świąteczno-noworocznym

Autor: Redakcja

22/12/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon