Orszak Trzech Króli przeszedł przez Chorzów Batory. Zobaczcie zdjęcia

W całym kraju, pod hasłem „Dzień dziś wesoły!”, organizowane są Orszaki Trzech Króli. W czwartek, 6 stycznia 2022 r., taki radosny korowód kolędników przeszedł także przez Chorzów. Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii.

Święto Trzech Króli, czyli uroczystość Objawienia Pańskiego (Epifanii), to jedno z najważniejszych świąt w kościele katolickim, którego początki sięgają 4. wieku. Od ponad dziesięciu lat 6 stycznia to dzień wolny od pracy, a w wielu miastach organizowane są Orszaki Trzech Króli. Także w Chorzowie, gdzie od kilku takie jasełka odbywają się tego dnia dwukrotnie.

W Chorzowie pierwszy jest Wielkohajducki Orszak Trzech Króli, organizowany przez parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Batorym. W tym roku około godz. 9.45 wyruszył z ul. Racławickiej, przez ul. Wita Stwosza do kościoła na ul Długiej. Po drodze były postoje na „Walkę dobra ze złem” czy „Opowieści pasterzy”. Później oddano pokłon nowonarodzonemu Jezusowi i odbyła się msza.

Kolejne takie jasełka organizowane są w Chorzowie Starym. W tym roku to już 12. Chorzowski Orszak Trzech Króli, który rusza sprzed kościoła św. Marii Magdaleny o godz. 17.00. Korowód udaje się do Starochorzowskiego Domu Kultury, gdzie oczekiwać będą kolędnicy ze studia artystycznego BANDA Rabanda oraz Chorzowski BRASS BAND. W ogrodzie SDK będzie też żywa szopka.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon