Przedszkole w Chorzowie Batorym zmieni siedzibę. Będzie więcej miejsc w żłobku

Przedszkole nr 8 w Chorzowie Batorym, z końcem roku szkolnego, ma zostać przeniesione do nowej siedziby. Pozwoli to na zwiększenie liczby miejsc w oddziale miejskiego żłobka, który mieści się w budynku przedszkola.

fot. FB/Przeszkole nr 8 w Chorzowie
Przedszkole w Chorzowie Batorym zmieni siedzibę

Uchwała „w sprawie zamiaru przekształcenia Przedszkola nr 8 z siedzibą przy ul. Kochanowskiego 18 w Chorzowie poprzez zmianę jego siedziby na ul. Podmiejską 62 w Chorzowie” znalazła się w porządku obrad najbliższej sesji Rady Miasta Chorzów, zaplanowanej na 25 stycznia 2024 r. Zmiana siedziby przedszkola miałaby nastąpić 31 sierpnia 2024 r. Konieczne będzie do tego uzyskanie pozytywnej opinii Śląskiego Kuratora Oświaty.

- Podjęcie uchwały w sprawie zmiany siedziby wynika z potrzeby przeniesienia oddziałów Przedszkola nr 8 przy ul. Kochanowskiego 18 w celu umożliwienia zwiększenia miejsc w Miejskim Żłobku, którego oddziały znajdują się aktualnie na I piętrze tego budynku (…) W związku z pozyskanymi środkami w ramach programu Maluch Plus istnieje możliwość adaptacji pomieszczeń przedszkolnych na dodatkowe miejsca dla dzieci w wieku do lat trzech – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Przedszkole będzie przeniesione do budynku szkoły podstawowej

W budynku przy ul. Podmiejskiej 62 w Chorzowie, gdzie ma zostać przeniesione Przedszkole nr 8, mieści się Szkoła Podstawowa nr 14 oraz funkcjonują oddziały zamiejscowe Przedszkola nr 1. Działają one w wydzielonej, oddzielnej części budynku od roku szkolnego 2018/2019. Część przedszkolna - jak zapewniają urzędnicy - ma urządzone sale dydaktyczne, toalety oraz gabinety dla specjalistów.

- Obecna sytuacja demograficzna (spadająca liczba urodzeń) oraz zmniejszająca się liczba potrzebnych miejsc w przedszkolach Chorzowa Batorego umożliwia dokonanie tych zmian organizacyjnych – podkreślają w chorzowskim Urzędzie Miasta.

Do Przedszkola nr 8 uczęszcza obecnie 75 dzieci w 3 oddziałach, z tego 25 dzieci sześcioletnich ukończy edukację przedszkolną (1 oddział). Do oddziałów zamiejscowych Przedszkola nr 1 ulokowanych w budynku Szkoły Podstawowej nr 14 uczęszcza 73 dzieci w 3 oddziałach, z tego 25 dzieci sześcioletnich ukończy edukację przedszkolną (1 oddział). Z ul. Kochanowskiego na ul. Podmiejska zostaną więc przeniesione 3 oddziały.

Urzędnicy informują, że po spotkaniu z rodzicami dzieci z Przedszkola nr 8 i przedstawieniu zmian organizacyjnych, 40 z nich odniosło się do nich pozytywnie. Ponadto 27 rodziców zadeklarowało się do samodzielnego doprowadzania/dowozu dzieci do nowej siedziby, zaś 13 chce skorzystać z zorganizowanego przewozu.

Chorzów Słowak

Może Cię zainteresować:

Ranking Perspektywy 2024. Najlepsze licea i technika w Chorzowie

Autor: Maciej Poloczek

11/01/2024

Będzie nowa stawka opłat za przedszkola w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Będzie nowa stawka opłat za przedszkola w Chorzowie. Przygotowano projekt uchwały

Autor: Maciej Poloczek

18/04/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon