Przed nami „Chorzowski Klasyk”, czyli Zlot Pojazdów Zabytkowych

Pokaz pojazdów zabytkowych, konkurs elegancji samochodów i motocykli, a także próby sprawnościowe dla kierowców amatorów – tak zapowiada się „2. Chorzowski Klasyk”, czyli Zlot Pojadów Zabytkowych.

Druga edycja zlotu „Chorzowski Klasyk” odbędzie się w sobotę, 25 maja 2024 r., na terenie Kompleksu Sztygarka w Chorzowie. Wcześniej jednak zabytkowe samochody przejadą w kolumnie ulicami miasta i będzie je można zobaczyć także na chorzowskim rynku.

- Oprócz możliwości zobaczenia zabytkowych pojazdów, publiczność wybierze w konkursach elegancji najładniejsze samochody i motocykle. Wybierać będziemy w trzech kategoriach wśród samochodów i w dwóch kategoriach wśród motocykli. Zarówno dla właścicieli jak i wybierającej publiczności przewidziane są nagrody – informują w Automobilklubie Śląskim, który organizuje zlot wspólnie z Zespołem Szkół Technicznych nr 2 w Chorzowie.

Tegoroczną nowością zlotu bedą próby sprawnościowe dla kierowców amatorów w cywilnych samochodach, czyli takich, które nie są przygotowane do sportu samochodowego. Zwycięzcy otrzymają puchary i nagrody.

Uczestnicy zlotu w godzinach 12.00 – 13.30 będą zjeżdżać przed Urząd Miasta w Chorzowie, skąd wyruszą kolumną do Kompleksu Sztygarka, gdzie pozostała cześć imprezy będzie się odbywać w godzinach 14.00 – 18.00.

Park slaski kanal regatowy

Może Cię zainteresować:

Kanał Regatowy i Ośrodek Sportów Wodnych w Parku Śląskim na starych zdjęciach

Autor: Redakcja

15/05/2024

Autonomiczny minibus w Parku Śląskim

Może Cię zainteresować:

Autonomiczny minibus w Parku Śląskim. Na razie na testach, ale będzie na stałe

Autor: Maciej Poloczek

14/05/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon