Prowadź się zdrowo. W Chorzowie będą bezpłatne badania wątroby

Akcja „Prowadź się zdrowo” dotrze do Chorzowa. Przez dwa dni, 16 i 17 marca 2023 r., będzie można skorzystać z bezpłatnych badań wątroby w mobilnych gabinetach. To kolejny etap kampanii prowadzone przez firmę Sanofi Polska i kierowanej przede wszystkim do mężczyzn po 40. roku życia - czyli grupy najbardziej narażonej na niealkoholową stłuszczeniową chorobę wątroby.

fot. Sanofi Polska
Prowadź się zdrowo

Celem kampanii „Prowadź się zdrowo” jest podniesienie świadomości wśród mężczyzn na temat konieczności dbania o własne zdrowie oraz edukacja o ważnej roli wątroby dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

- Gdy dzieje się z nią coś złego, nie zapala się nam przysłowiowa „kontrolka”, tak jak w samochodzie. Zdarza się, że chora wątroba nie daje zupełnie żadnych wyraźnych objawów lub takie, które są charakterystyczne dla wielu innych chorób. Dlatego tak ważne są badania, pozwalające ocenić jej stan – podkreślają w Sanofi Polska.

Mobilne gabinety w Chorzowie

Mobilne gabinety zatrzymają się w Chorzowie na dwa dni: 16 i 17 marca 2023 r. na Rynku oraz na Stacji Kontroli Pojazdów Speed Car przy ulicy Katowickiej 24 (w tej lokalizacji tylko 16 marca). Badania będą prowadzone od godz. 8.00 do 16.00 za pomocą urządzenia FibroScan. Ich celem jest sprawdzenie wątroby pod kątem stłuszczenia lub zwłóknienia.

Na badania można się zapisać dzwoniąc pod numer 799 364 368. Infolinia jest czynna sześć dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty, w godz. od 8.00 do 16.00, lub w miejscu postoju mobilnego gabinetu, jeśli będą wolne terminy. Badanie trwa 10 minut. Pacjent otrzyma po nim wynik, który będzie mógł następnie skonsultować ze swoim lekarzem. Na trzy godziny przed badaniem nie można spożywać obfitych posiłków.

Prowadź się zdrowo. Badania wątroby w Chorzowie
Prowadź się zdrowo. Badania wątroby w Chorzowie
Bezpłatna mammografia w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Bezpłatna mammografia w Chorzowie. Mammobus przyjedzie na trzy dni

Autor: Redakcja

02/03/2023

Nosorożce z in vitro

Może Cię zainteresować:

Białe nosorożce z in vitro. Pobrano komórki od samicy z chorzowskiego zoo

Autor: Maciej Poloczek

06/03/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon