Bezpłatna mammografia w Chorzowie. Mammobus przyjedzie na trzy dni

Nie potrzeba skierowania, ani zaproszenia. Wystarczy zadzwonić, umowić się i skorzystać z bezpłatnej cyfrowej mammografii. Do Chorzowa po raz kolejny przyjedzie mammobus Narodowego Instytutu Onkologii z Gliwic. Badania będą prowadzone przez trzy dni.

fot. Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach
Bezpłatna mammografia w Chorzowie

Bezpłatne badania skierowane są dla ubezpieczonych kobiet w wieku 50-69 lat (roczniki 1973-1954), które w ciągu minimum dwóch lat (lub nigdy) nie wykonywały mammografii w ramach badań profilaktycznych. Mammobus Narodowego Instytutu Onkologii z Gliwic zaparkuje w Chorzowie przy ul. Paderewskiego 34 (od strony placu AKS). Badania będą prowadzone przez trzy dni:

  • 7 marca 2023 r. (wtorek), w godz. 10.00 – 17.00
  • 8 marca 2023 r. (środa), w godz. 10.00 – 17.00
  • 9 marca 2023 r. (czwartek), w godz. 8.30 – 15.30

Najwyższy czas zatroszczyć się o swoje zdrowie i wykonać mammografię

Mammografia to rentgenowskie prześwietlenie piersi, dające możliwość wykrycia zmian w piersiach o wielkości już nawet kilku milimetrów. Mimo, że dla kobiet w wieku 50-69 lat mammografia jest badaniem bezpłatnym, niewymagającym skierowania to tylko około 35% Polek korzysta z niej regularnie.

- Dlatego apelujemy i prosimy: Najwyższy czas zatroszczyć się o swoje zdrowie i wykonać mammografię - to nic nie kosztuje a można bardzo dużo zyskać – podkreślają w Narodowym Instytucie Onkologii.

Kobiety, które chcą skorzystać z bezpłatnej mammografii w Chorzowie mogą się zapisywać na badanie telefonicznie pod numerem 32 278 98 96, czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 15.00. Umawiany jest konkretny dzień i godzina badania. Wynik mammografii zostaną przesłane pocztą na wskazany adres zamieszkania. Na badanie nie jest potrzebne skierowanie lekarskie ani zaproszenie. Nie ma znaczenia miejsce zamieszkania.

Centrum Mikroskopowego Badania Materii

Może Cię zainteresować:

Supermikroskop w Chorzowie. W kampusie Uniwersytetu Śląskiego otwarto SPIN-Lab

Autor: Maciej Poloczek

01/03/2023

Dzien kobiet sdk chorzow

Może Cię zainteresować:

Dzień Kobiet w Chorzowie, czyli „Panie mają Dżezik”

Autor: Redakcja

24/02/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon