Próby porwań dzieci w Chorzowie? Jest komunikat policji

W mediach społecznościowych pojawiają się informacje o rzekomych próbach porwań dzieci w Chorzowie. Komenda Miejska Policji opublikowała komunikat w tej sprawie.

Próby porwań dzieci w Chorzowie Jest komunikat policji

Mundurowi podkreślają, że Komenda Miejska Policji w Chorzowie nie prowadzi żadnego postępowania w sprawie rzekomych prób porywania dzieci na terenie miasta.

- W ubiegłym tygodniu do tutejszej jednostki wpłynęła informacja o rzekomej próbie porwania. Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że całe zajście miało charakter nieporozumienia i nie doszło do żadnej próby uprowadzenia dzieci. Powielane w mediach społecznościowych nieprawdziwe informacje mają charakter „fake newsów” – czytamy w komunikacie policji.

Odnosząc się do publikowanych w mediach społecznościowych wizerunków osób wskazywanych jako sprawcy przestępstw, policjanci przypominają o konsekwencjach prawnych tego typu działań.

- Udostępnianie wizerunku osoby bez jej zgody, narusza jej dobra osobiste. Należy wtedy liczyć się z konsekwencjami, jakimi może być powództwo cywilne. Z kolei pomawianie innej osoby, szczególnie za pośrednictwem internetu to już przestępstwo określone w artykule 212 Kodeksu karnego – podkreślają mundurowi.

Nocny pożar w Chorzowie Ewakuacja mieszkańców kamienicy

Może Cię zainteresować:

Nocny pożar w Chorzowie. Ewakuacja mieszkańców kamienicy

Autor: Redakcja

28/06/2023

Ukradli kartę i szaleli w sklepach To matka z synem

Może Cię zainteresować:

Ukradli kartę i szaleli w chorzowskich sklepach. To matka z synem

Autor: Redakcja

25/06/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon