Prawomocny wyrok dla „Psycho Fans”. Pseudokibice Ruchu Chorzów będą siedzieć

Koniec trwającego 11 lat procesu w sprawie „Psycho Fans”. W środę, 8 lutego 2023 r., zapadł prawomocny wyrok wobec 15 pseudokibiców Ruchu Chorzów oskarżonych o udział w tym gangu. Najsurowszą karę wymierzono Maciejowi M. ps. Maślak, który uważany jest za szefa tej przestępczej grupy.

fot. FB/Niebiescy.pl
Pscyho Fans

Prokuratura zarzuciła 15 członkom Psycho Fans około 100 przestępstw, w tym: włamania, kradzieże, rozboje, handel narkotykami i pobicia. W maju 2021 r. Sąd Okręgowy w Gliwicach uznał ich winę i wymierzył im kary więzienia. Maciej M. ps. Maślak, uważany z lidera Psycho Fans, został skazany na 15 lat. Pozostali oskarżeni usłyszeli wyroki od 1,3 do 14 lat więzienia.

Lider „Psycho Fans” skazany na 15 lat więzienia

Pseudokibice Ruchu Chorzów odwołali się od tego wyroku. Rozpatrzył je Sąd Apelacyjny w Katowicach, który (z niewielkimi korektami) podtrzymał wyrok I instancji. Na ogłoszenie wyroku doprowadzono z aresztu trzech pseudokibiców: Maciej M. ps. Maślak, Łukasz Ł. ps. Lucky oraz Rafała Z. ps. Zenek.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa po wygłoszeniu sentencji wyroku Maślak spytał czy sąd rzeczywiście utrzymał kary, gdy uzyskał potwierdzenie oświadczył, że chce opuścić salę rozpraw. Podobnie zrobiła dwójka pozostałych.

- To jest jakaś farsa. Gorzej niż na Białorusi – powiedział Lucky.

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Katowicach jest prawomocny. Można od niego jedynie złożyć kasację do Sądu Najwyższego. Przed Sądem Okręgowym w Katowicach toczy się jeszcze jeden proces w sprawie Psycho Fans, dotyczący ich działalności w latach 2010-2018. Na ławie oskarżonych zasiada w nim blisko 50 osób.

Akcja CBŚP przeciw Psychofans 12

Może Cię zainteresować:

Gigantyczna akcja policji. Zatrzymano kilkudziesięciu członków „Psychofans”

Autor: Redakcja

28/10/2022

Chorzów Zatrzymany pseudokibic

Może Cię zainteresować:

Zatrzymany pseudokibic Ruchu Chorzów. Na koncie ma pobicie i burdę na stadionie

Autor: Redakcja

05/10/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon