Pracowita noc chorzowskiej drogówki. Trzy dożywotnie zakazy prowadzenia to za mało

Jeden kierowca z trzema dożywotnimi zakazami prowadzenia i pod wpływem alkoholu, drugi z zakazem prowadzenia wylądował w rowie, a trzeci prowadził mimo cofniętych uprawnień – to nocny bilans jednego z patroli chorzowskiej drogówki.

Pracowita noc jednego z patroli chorzowskiej drogówki przypadła z czwartku na piątek (23 na 24 lutego 2023 r.). W ciągu kliku godzin mundurowi zatrzymali trzech kierowców. Pierwszy z nich prowadził pomimo cofniętych uprawnień. Mieszkaniec Chorzowa, w wieku 21 lat, miał przekroczoną dopuszczalną liczbę punktów karnych. Kolejny został zatrzymany na jednej ze stacji paliw.

- Zgłoszenie dotyczyło kierowcy, który wjechał do rowu. Po przyjeździe mundurowych na miejsce 33-latek z Chorzowa tłumaczył, że chciał jedynie uzupełnić ciśnienie w oponach, a przy wyjeździe pomylił biegi i zawisł swoim fordem na krawężniku. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że posiada sześciomiesięczny zakaz prowadzenia pojazdów – informuje mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Trzy dożywotnie zakazy prowadzenia i… za kierownicę. W dodatku po pijaku

Ostatni z trójki zatrzymanych był już wcześniej znany chorzowskimi policjantom. To mieszkaniec Chorzowa, w wieku 28 lat, który posiada cztery aktywne zakazy prowadzenia pojazdów, w tym trzy wydane dożywotnio.

- Nie przeszkodziło mu to jednak kolejny raz wsiąść za kierownicę, mając prawie 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – dodają policjanci.

O ich losie zadecyduje sąd. Pierwszemu z mężczyzn za prowadzenie pojazdu pomimo cofnięcia uprawnień grozi do 2 lat więzienia. Kolejni dwaj mogą trafić za kratki nawet na 5 lat.

Straż pożarna

Może Cię zainteresować:

Nocny pożar w Chorzowie. Zgłoszenie było bardzo dramatyczne. Ruszyły wszystkie zastępy strażaków

Autor: Maciej Poloczek

23/02/2023

Ucieczka pantery z zoo. Ćwiczenia w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Z chorzowskiego zoo uciekła pantera – usłyszeli policjanci. To pierwsze takie ćwiczenia w Polsce

Autor: Maciej Poloczek

22/02/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon