Poszukiwane imię dla młodego pingwina ze śląskiego zoo

Ponad cztery miesiące temu w chorzowskim zoo wykluł się pierwszy w historii pingwin. Teraz ogłoszono konkurs na imię dla pierwszego śląskiego pingwina. W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym czekają na zgłoszenia do 25 lutego 2022 r.

Chorzowskie zoo szuka imienia dla pingwina

Pierwszy pingwin przyszedł na świat w Chorzowie 3 października 2021 r. Rodzice wysiadywali jajo na zmianę przez 46 dni i od pierwszej chwili po wykluciu otoczyli młode troskliwą opieką. Dla całej trójki wewnątrz pawilonu zaaranżowano budkę, która zastąpił jamę lęgową.

- Maluch rośnie jak na drożdżach. Niedawno zmienił upierzenie na dorosłe i w niczym nie przypomina puchatego młodzika. Dziś to już postawny, uroczy pingwin. Właśnie doskonali sztukę pływania, choć już widać, że w wodzie czuje się doskonale – informują w zoo.

Na razie nie wiadomo jakiej płci jest pingwin z Chorzowa

Jest to więc odpowiedni moment, by wybrać imię dla pierwszego pingwina rodem z Chorzowa. Swoje propozycje, wraz z uzasadnieniem, można przesyłać do 25 lutego 2022 r. na adres mailowy konkurs@slaskiezoo.pl. - Poszukujemy zarówno imienia dla samca, jak i dla samiczki. Nie znamy jeszcze płci malucha – w przypadku pingwinów jej określenie to wcale nie taka łatwa sprawa. Aby potwierdzić płeć ze 100% pewnością konieczne jest wykonanie badań genetycznych – tłumaczą w zoo. Autor wybranego imienia zostanie nagrodzony wyjątkowym spacerem po śląskim zoo oraz zestawem gadżetów.

Czytaj także:

Przypomnijmy, że pingwiny Humboldta wróciły do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w styczniu 2020 r., po 43 latach nieobecności. Wybudowano dla nich nowy obiekt, w którym mają do dyspozycji budynek o powierzchni ponad 320 metrów kwadratowych oraz zewnętrzny wybieg pełen sztucznych skał i zakamarków. Grupa liczy 15 osobników, wśród których związało się już kilka par. Poprzednio w chorzowskim zoo przebywały trzy osobniki, które nie doczekały się potomstwa.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon