Poradnia geriatryczna w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie już działa

W chorzowskim Zespole Szpitali Miejskiej od kliku lat działa Oddział Geriatryczny, teraz jest także poradnia geriatryczna. Funkcjonuje od niedawna, więc na razie terminy wizyt są bardzo krótkie.

fot. ZSM w Chorzowie
Chorzów poradnia geriatryczna

To dobra wiadomość dla chorzowskich seniorów. W Zespole Szpitali Miejskich działa już poradnia geriatryczna, która mieści się przy ul. Strzelców Bytomskich 11. Świadczenia udzielane są tam na podstawie skierowania lub e-skierowania od lekarza udzielającego świadczeń w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

- Działamy od niedawna, więc na razie terminy wizyt są bardzo krótkie. Następne będziemy ustalać z pacjentami w zależności od potrzeb. Poradnia działa w oparciu o Oddział Geriatryczny i w razie potrzeby możemy pacjenta skierować do diagnostyki czy leczenia na tym oddziale - podkreśla Ewa Swołek-Socha, specjalista geriatrii i chorób wewnętrznych, kierująca Oddziałem Geriatrycznym.

Całościowe podejście do pacjenta

Na pierwszą wizytę w poradni geriatrycznej należy przynieść dokumentację medyczną, wyniki badań, karty wypisowe i listę przyjmowanych leków. Jeżeli stan zdrowia pacjenta tego wymaga powinien przyjść na wizytę z opiekunem.

- Pierwsza wizyta trwa godzinę. Poświęcamy pacjentowi dużo czasu, ponieważ zajmujemy się nim w całości. Od strony internistycznej, ortopedycznej, neurologicznej, psychiatrycznej. Bardzo często modyfikujemy leczenie – dodaje Ewa Swołek-Socha.

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie jest jednym z dwóch miejsc w województwie śląskim, gdzie powstały nowe poradnie geriatryczne. W konkursie ogłoszonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia swoje oferty złożyło osiem podmiotów.

IMG 6577

Może Cię zainteresować:

Rusza nowa poradnia dla seniorów. Zespół Szpitali Miejskich wygrał konkurs NFZ

Autor: Aleksandra Szlęzak

09/08/2022

Chorzów Szpital Truchana

Może Cię zainteresować:

Będą nowe oddziały w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie

Autor: Maciej Poloczek

28/06/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon