Rusza nowa poradnia dla seniorów. Zespół Szpitali Miejskich wygrał konkurs NFZ

To już pewne. W Chorzowie powstanie nowa poradnia geriatryczna. Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie wygrał konkurs ogłoszony przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

IMG 6577

W ogłoszonym postępowaniu konkursowym, oferty zgłosiło aż 8 placówek medycznych. Umowa mogła zostać zawarta tylko z dwoma miejscami. Wśród nich znalazł się Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie, który, oprócz oddziału geriatrycznego, wzbogaci ofertę także o poradnię geriatryczną.

Takie miejsce musi spełniać kilka założeń. Najważniejszym jest oczywiście obecność lekarza geriatry. To rzadko wybierana specjalność, na którą decyduje się niewielu medyków.

Poradnia rusza 15 sierpnia

Poradnia geriatryczna na terenie ZSM w Chorzowie będzie działać od poniedziałku do piątku, na razie - po kilka godzin dziennie. Zlokalizowana będzie na terenie szpitala przy ul. Strzelców Bytomskich 11.

- Na razie nie ograniczamy ilości przyjęć pacjentów, każdy kto ma takie skierowanie może być przyjęty i będzie przyjęty przez lekarza w Chorzowie. Ruszamy już za kilka dni, także bardzo prosimy o pierwsze skierowania. Co ważne, my tutaj nie ograniczamy tego wieku pacjenta. Pewne choroby wieku senioralnego takie jak demencja, problemy depresyjne i wszystkie związane ze starzeniem się, to wszystko rozwiązuje geriatra, który patrzy na pacjenta globalnie. Nie tylko na jedno schorzenie. Geriatria podchodzi do tego kompleksowo - tłumaczy Jerzy Szafranowicz - dyrektor ZSM w Chorzowie.

Skierowanie do poradni geriatrii może wystawić lekarz POZ oraz lekarz specjalista.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom Chorzów i Katowice w 1993 roku 16

Jak 30 lat temu Anglik kursował z aparatem przez Chorzów

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....