Ponad 41 tys. zł dla szpitala dziecięcego w Chorzowie od Superauto.pl

Pracownicy Superauto.pl zorganizowali nietypową licytację charytatywną – na aukcje wystawili oferowane przez siebie usługi. Część zebranych w ten sposób środków trafiła do Oddziałów Dziecięcych Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Trening personalny, przygotowanie kolacji dla dwóch osób, pranie tapicerki oraz nauka gry w tenisa czy wędkowania – takie usługi na charytatywną aukcję wystawili pracownicy Superauto.pl. Całkowity dochód z licytacji został przekazany na rzecz chorzowskich organizacji. Akcja charytatywna to oddolna inicjatywa pracowników firmy.

- Sukcesem tej akcji z pewnością było to, że zaangażowało się w nią większa część pracowników. I nie mam tu na myśli wyłącznie udziału w licytacji, ale przede wszystkim podsuwanie kreatywnych propozycji, które można było wylicytować. Warto dodać, że również zarząd poszerzył listę aukcyjną. Przykładowo prezes – Kamil Makula, zaoferował możliwość podwiezienia jednego z pracowników pod siedzibę naszej firmy i odwiezienie go po pracy do domu swoim samochodem – mówi Barbara Jelonek, dyrektor HR w Superauto.pl.

Kupiono nowy sprzęt dla dziecięcych oddziałów

Znaczną część zebranych środków z licytacji i ze sprzedaży „cegiełek”, czyli kwotę 41 530 złotych przekazano dla Stowarzyszenia „Serce dla Dziecka” Na Rzecz Oddziałów Dziecięcych Zespołu szpitali Miejskich w Chorzowie. Za te środki szpital zakupił pompy, holtery, monitor parametrów życiowych, stojaki na kroplówki, ssak medyczny i poduszki pozycjonujące pacjenta na łóżku.

- Bardzo się cieszymy i dziękujemy firmie, że pamiętają o naszych pacjentach. W trosce o ich dobro, zakup nowego sprzętu pozwala na podniesienie poziomu diagnostycznego – mówi dr Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Firma Superauto.pl swoją siedzibę ma w Chorzowie, więc pozostałe środki zebrane podczas aukcji przekazano innej chorzowskiej organizacji.

Oddzial onkologii i hematologii dzieciecej

Może Cię zainteresować:

Szpital "pilnie szuka", a ofert pracy brak. Onkologii dziecięcej w Chorzowie grozi zawieszenie

Autor: Patryk Osadnik

25/05/2023

Chorzow wyremontowana onkologia dziecieca 1

Może Cię zainteresować:

Wyremontowano Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w chorzowskim Zespole Szpitali Miejskich

Autor: Redakcja

20/02/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon