Policyjny pościg w Chorzowie. Kierowca miał kilka powodów do ucieczki

Za kierownicą mężczyzna bez prawa jazdy, w samochodzie spory tłok, a do tego wszyscy pijani. Co więc zrobił kierowca przy próbie policyjnej kontroli w Chorzowie? Próbował uciekać.

fot. KMP w Chorzowie
Policyjny pościg w Chorzowie

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (5 na 6 listopada 2023 r.). Podczas patrolu policjanci z komisariatu w Chorzowie Batorym zwrócili uwagę na srebrnego Peugeota. Samochód szybko przemieszczał się ulicami miasta, więc mundurowi postanowili przyjrzeć się zachowaniu kierowcy i ruszyli za nim. Gdy tylko zauważyli, że samochód kilkukrotnie zjeżdża na ciągłą linię rozdzielającą pasy, postanowili go skontrolować.

- Mężczyzna za kierownicą zignorował jednak sygnał do zatrzymania, jeszcze przyspieszając. Po kilkuset metrach pościgu, policjanci zajechali mu drogę, blokując dalszą ucieczkę. Wtedy kierowca próbował uciekać pieszo. Jeden z policjantów szybko go dogonił i obezwładnił – mówi mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Dwudziestotrzylatek z Kobióra, który siedział za kierownicą, miał kilka powodów, by uciekać przed policją. Nie miał prawa jazdy, a badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu wjego organizmie. Razem z nim w samochodzie była jeszcze piątka pasażerów, wszyscy pijani. Mężczyzna za wykroczenia i przestępstwa odpowie przed sądem. Za to grozi mu do 5 lat więzienia.

Nastolatkowie znęcali się w Chorzowie nad dwoma chłopcami

Może Cię zainteresować:

Nastolatkowie znęcali się w Chorzowie nad dwoma chłopcami. Sprawa trafi do sądu rodzinnego

Autor: Redakcja

07/11/2023

Poszukiwani złodzieje z Chorzowa

Może Cię zainteresować:

Poszukiwani złodzieje z Chorzowa. Okradli jeden z lombardów

Autor: Redakcja

24/10/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon