Nastolatkowie znęcali się w Chorzowie nad dwoma chłopcami. Sprawa trafi do sądu rodzinnego

Pięcioro nastolatków wieku od 13 do 14 lat znęcało się w Chorzowie nad dwoma młodszymi kolegami w wieku 8 i 10 lat. Nagrania ze zdarzenia trafiły do sieci, a policja ustaliła sprawców. Będą odpowiadać przed sądem rodzinnym.

fot. X/THEPOLANDNEWS
Nastolatkowie znęcali się w Chorzowie nad dwoma chłopcami

„Na kolana, to cię puszczę” słychać na jednym z nagrań, które trafiły do sieci w poniedziałek, 6 listopada 2023 r. Widać na nim dziewczynę, która dusi młodszego chłopca. Ten prosi, by go puścić. Na innych chłopcy są poniżani, jeden z nich bity jest w twarz. Ofierze wrzucono także rower w krzaki, ten z płaczem próbuje go wyciągnąć. Sprawą zainteresowała się chorzowska policja.

- Mundurowi szybko ustalili wszystkich uczestników. Okazało się, że jest to pięcioro nastolatków w wieku od 13 do 14 lat, którzy gnębili dwóch młodszych kolegów w wieku 9 i 10 lat. Cała sytuacja będzie miała swój finał w sądzie rodzinnym. Młodzi sprawcy odpowiedzą za stosowanie groźby lub przemocy w celu zmuszenia do określonego zachowania – informuje mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Jak ustalili policjanci do przypadków znęcania się, które zostały nagrane, a następnie trafiły do sieci, doszło w Chorzowie w ubiegłym tygodniu. Tak sprawcy, jak i ofiary są uczniami różnych chorzowskich szkół.

Poszukiwani złodzieje z Chorzowa

Może Cię zainteresować:

Poszukiwani złodzieje z Chorzowa. Okradli jeden z lombardów

Autor: Redakcja

24/10/2023

Potrącenie pieszej w Chorzowie. 90 latka trafiła do szpitala

Może Cię zainteresować:

Potrącenie pieszej w Chorzowie. Dziewiećdziesięciolatka trafiła do szpitala

Autor: Redakcja

04/10/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon