Policyjny pościg ulicami Chorzowa. Zatrzymano młodego kierowcę

Rutynowy patrol drogówki zmienił się pościg ulicami Chorzowa. Kierowca Fiata Panda na widok radiowozu zaczął uciekać. Prawo jazdy miał dopiero od pół roku. Już je stracił. Dlaczego uciekał?

Mundurowi z chorzowskiej drogówki w niedzielny wieczór, 20 listopada 2022 r., spokojnie patrolowali ulice miasta. W pewnym momencie zauważyli czerwonego Fiata Pandę, którego kierowca na widok radiowozu nagle przyspieszył. Policjanci ruszyli za nim, dogonili samochód i dali sygnał do zatrzymania. Kierowca się jednak nie zatrzymał i zaczął uciekać.

- W trakcie trwania pościgu ulicami naszego miasta młody mężczyzna niemal potrącił jednego z chcących zatrzymać go policjantów. Ponadto nieodpowiedzialny kierowca doprowadził do kolizji z innym uczestnikiem ruchu drogowego, po której bez zatrzymania kontynuował ucieczkę – relacjonują policjanci.

Młodemu kierowcy grozi do 10 lat więzienia

Pościg trwał ulicami Floriańską, Krakusa, Katowicką, znów Krakusa i Floriańską - zakończył się na Filarowej. Tam mundurowi zepchnęli radiowozem Fiata na jeden ze skwerów. Za kierownicą siedział dziewiętnastolatek z Rudy Śląskiej, który prawo jazdy zdobył zaledwie pół roku wcześniej. Towarzyszyło mu dwóch innych rudzian w wieku 18 i 20 lat.

Kierowca uciekał przed policją z powodu narkotyków, które miał przy sobie. Dodatkowo narkotest wykazał zawartość amfetaminy i marihuany w jego ślinie. Dziewiętnastolatek został zatrzymany i stracił już prawo jazdy. To dopiero początek – odpowie za szereg wykroczeń i przestępstwa.

- Usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza, niezatrzymania się do kontroli, posiadania substancji psyhotropowych, oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem środka odurzającego – wymieniają policjanci.

Grozi mu do 10 lat więzienia.

Chorzów Wytwórnia fałszywych pieniędzy

Może Cię zainteresować:

Zlikwidowano wytwórnię fałszywych pieniędzy działającą w Chorzowie

Autor: Maciej Poloczek

23/11/2022

Chorzów Poszukiwany złodziej

Może Cię zainteresować:

Ukradł alkohol w Chorzowie. Poszukuje go policja

Autor: Redakcja

22/11/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon