Policjant z Chorzowa po służbie zatrzymał pijanego kierowcę. Po raz drugi w ciągu tygodnia

Policjantem się jest, a nie bywa. Udowodnił to mundurowy z Chorzowa. W czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. Po raz drugi w ciągu tygodnia i to na tej samej stacji benzynowej.

Chorzów nietrzeźwy kierowca

Policjant z komisariatu w Chorzowie Batorym ma wyjątkowe „szczęście” i czujny jest także po służbie. W miniony czwartek, 30 czerwca 2022 r., czasie wolnym robił zakupy na stacji benzynowej przy ul. 3 Maja w Chorzowie. Przy kasie zwrócił uwagę na mężczyznę, od którego czuć było alkohol.

- Gdy mężczyzna opuścił budynek stacji i poszedł w stronę samochodu, wzbudziło to czujność mundurowego. Jak tylko wsiadł za kierownicę swojego Citroena i próbował ruszyć, spotkało się to z natychmiastową reakcją mundurowego, który podejmując interwencję, uniemożliwił bytomianinowi dalszą jazdę i wezwał patrol drogówki - informuje asp. szt. Sebastian Imiołczyk z chorzowskiej policji.

Badanie alkomatem wykazało, że 40-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Ten sam policjant, ta sama stacja i inny pijany kierowca

Ten samo chorzowski policjant, na tej samej stacji kilka dni wcześniej zatrzymał innego pijanego kierowcę. W sobotę, 25 czerwca 2022 r., zatrzymał się tam w drodze na służbę. W kolejce do kasy zwrócił uwagę na jednego z klientów. Mężczyzna był już mocno pijany i kupował alkohol. Po wyjściu skierował się w stronę skutera, a to co zrobił później zaskoczyło policjanta i pozostałych świadków.

- Zanim usiadł on na jednoślad, otworzył butelkę kupionego alkoholu, napił się i próbował odjechać. Mundurowy zareagował natychmiast. Powstrzymał mężczyznę przed jazdą i wezwał patrol drogówki – relacjonował asp. szt. Sebastian Imiołczyk.

Tym zatrzymanym był 36-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Także stracił prawo jazdy i może trafić na dwa lata za kraty.

Chorzów pijany na skuterze

Może Cię zainteresować:

Pijany kierowca podjechał po alkohol i... zaszokował policjanta

Autor: Redakcja

28/06/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon