Pijany kierowca podjechał po alkohol i... zaszokował policjanta

Policjant z Chorzowa w drodze na służbę zatrzymał kierującego skuterem pod wpływem alkoholu. Pijany mężczyzna podjechał na stację benzynową i kupił alkohol. To, co zrobił później nie mieści się w głowie!

fot. KMP w Chorzowie
Chorzów pijany na skuterze

W minioną sobotę, 25 czerwca 2022 r., około godziny 13.00 policjant z komisariatu w Chorzowie Batorym, w drodze na służbę, zatrzymał się na stacji benzynowej przy ul. 3 Maja w Chorzowie. W kolejce do kasy zwrócił uwagę na jednego z klientów.

Kupił alkohol, napił się i... próbował odjechać

Mężczyzna był już mocno nietrzeźwy i kupował alkohol. Po wyjściu skierował się w stronę skutera, a to co zrobił później zaskoczyło policjanta i pozostałych świadków.

- Zanim usiadł on na jednoślad, otworzył butelkę kupionego alkoholu, napił się i próbował odjechać. Mundurowy zareagował natychmiast. Powstrzymał mężczyznę przed jazdą i wezwał patrol drogówki – informuje asp. szt. Sebastian Imiołczyk z chorzowskiej policji.

Zatrzymany mężczyzna to 36-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Dodatkowo grożą mu dwa lata za kratkami, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon