Policjant z Chorzowa najlepszy w Zimowym Pływaniu

Mundurowy z chorzowskiej drogówki, st. asp. Sebastian Walicki, dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium w zawodach Zimowego Pływania na świętochłowickiej „Skałce”. Zawody to część Grand Prix Polski w Zimowym Pływaniu i ostatni etap eliminacji do Mistrzostw Świata we Francji w 2023 r.

Policjant z Chorzowa zwyciężył w Zimowym Pływaniu

VII Barbórkowo - Mikołajkowe Grand Prix Polski w Zimowym Pływaniu na „Skałce” w Świętochłowicach odbyło się 3 grudnia 2022 r. Temperatura wody tego dnia wynosiła zaledwie 2,7 °C, a powietrze było jeszcze zimniejsze – 0,7 °C.

St. asp. Sebastian Walicki dwukrotnie wygrał w Zimowym Pływaniu

W zawodach wzięło udział blisko 60 pływaków, wśród nich był st. asp. Sebastian Walicki, który na co dzień pracuje w chorzowskiej drogówce. Mundurowy z Chorzowa dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium. Wygrał na dystansie 500 m stylem dowolnym, oraz 50 m motylkiem.

- To kolejne wyróżnienia dla policjanta drogówki, wcześniej stawał już na podium w policyjnych zawodach – podkreślą w chorzowskiej komendzie policji.

Sebastian Walicki przygodę z pływaniem rozpoczął w szkole podstawowej. Później, jako mundurowy, zdobywał medale w zawodach policyjnych. Trzy lata temu zaczął morsować, a po kilku kąpielach w lodowatej wodzie, zaczął w niej pływać.