Policjant "od kiboli" z Chorzowa obezwładnił złodzieja w Katowicach. Złapał go w galerii handlowej

Chorzowscy policjanci, jak się okazuje, zatrzymują niebezpiecznych ludzi nie tylko w naszym mieście, ale też w Katowicach. Znowu stróż prawa z Chorzowa pomógł w sąsiednim mieście. I to po służbie!

Śląska Policja
Zatrzymany złodziej w Katowicach

14 grudnia 2021 pisaliśmy o interwencji chorzowskiego policjanta w Katowicach: Policjant całą dobę. Po służbie zatrzymał nietrzeźwą kobietę za kierownicą

Okazuje się, że to nie była ostatnia sytuacja, gdy stróż prawa z naszego miasta pomógł katowickim policjantom.

Niezwykłą spostrzegawczością wykazał się niedawno policjant na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców w chorzowskiej komendzie.

Do chorzowskiej komendy policji jakiś czas temu dotarła informacja od mundurowych z katowickiej „trójki”. Dotyczyła ona młodego mieszkańca miasta, podejrzewanego o kradzież mienia dużej wartości na terenie Katowic. Wizerunek złodzieja również został ujawniony.

Kilka godzin później policjant, będąc na zakupach w jednej z galerii handlowych, rozpoznał poszukiwanego mężczyznę. Nie zastanawiając się ani chwili, postanowił go zatrzymać. Gdy 22-latek zorientował się, że został rozpoznany, zaczął uciekać w kierunku wyjścia z galerii. Kryminalny ruszył za nim w pościg. Wsparcia udzielił mu wspólny patrol policji i straży miejskiej, który kontrolował m.in. czy klienci galerii noszą maseczki. Mundurowi, widząc biegnącego młodego mężczyznę, odcięli mu drogę ucieczki. Wtedy policjant z Chorzowa natychmiast obezwładnił uciekiniera.

Jak się okazało, mężczyzna nie tylko był poszukiwany przez policjantów z Katowic, ale również wydano za nim trzy nakazy doprowadzenia do aresztu śledczego, celem odbycia zasądzonej kary za poprzednie konflikty z prawem. 22-latek został następnie przekazany policjantom z katowickiego komisariatu III. Teraz przebywa już w areszcie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon