Policjant całą dobę. Po służbie zatrzymał nietrzeźwą kobietę za kierownicą

112 policja

Naczelnik sztabu chorzowskiej policji udowodnił, że na służbie jest całą dobę. W czasie wolnym zatrzymał w Katowicach nietrzeźwą kobietę kierującą samochodem. Miała ponad promil alkoholu w organizmie.

Do zdarzenie doszło w sobotni wieczór, 11 grudnia 2021 r. W wolnym czasie kom. Arkadiusz Bień, naczelnik Wydziały Sztabu Policji z chorzowskiej komendy, pojechał swoim samochodem do Katowic. Kiedy oczekiwał na możliwość wjazdu na Plac Młodzieży Powstańczej, uderzyło w niego inne auto. Gdy policjant z Chorzowa wysiadł z samochodu, by zobaczyć co się stało, kobieta za kierownicą Renaulta stwierdziła, że zjedzie w bezpieczne miejsce.

- Gdy policjant również wsiadł do auta, by je zaparkować, kobieta z impetem ruszyła z miejsca, doprowadzając do kolejnej kolizji, po czym zaczęła uciekać. Komisarz Arkadiusz Bień natychmiast ruszył za nią. Wspierany przez kierowcę z drugiego samochodu, w które uderzyła kobieta, kilkaset metrów dalej zatrzymał kierującą – relacjonuje chorzowska policja.

Po zatrzymaniu kobiety naczelnik z Chorzowa wyczuł od niej alkohol, a na miejsce przyjechali mundurowi z katowickiej drogówki. Badanie alkomatem wykazało, że 38-latka ma ponad promil alkoholu w organizmie. Kobieta straciła już prawo jazdy, a teraz czeka ją sprawa w sądzie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pijany bez opon

Miał ponad 2 promile i jechał na samych felgach

Chorzów złodziej głośników

Dzięki reakcji świadka zatrzymano złodzieja z Chorzowa

Wypadek na ul. Katowickiej w Chorzowie

Poszukiwani listami gończymi w rękach policji z Chorzowa

Chorzów pijany kierowca uderzył w radiowóz

Pijany kierowca podczas ucieczki uderzył w radiowóz

112

Po służbie zatrzymał sklepowego złodzieja

112

Zatrzymano podejrzanego o gwałt na 14-latce z Chorzowa

Zlodzieje

Poszukiwani złodzieje z Chorzowa!