Policjanci z Chorzowa rozbili gang sklepowych złodziei

Kradli przede wszystkim elektronarzędzia. Policjanci z Chorzowa rozbili gang sklepowych złodziei. Pięcioro podejrzanych usłyszało w sumie 13 zarzutów.

Policja

Sprawa rozpoczęła się w styczniu 2023 r. Wtedy policjanci z komisariatu w Chorzowie Batorym zatrzymali na gorącym uczynku dwudziestojednolatka, który próbował ukraść agregat w jednym z marketów w mieście. Mężczyzna był już wcześniej na celowniku kryminalnych z Chorzowa.

Złodzieje z Chorzowa kradli elektronarzędzia w marketach

- Ich intensywna praca wykazała, że do większości kradzieży dochodziło w grupie. Dwudziestojednolatek działał wspólnie z trzema innymi mężczyznami w wieku od 22 do 28 lat oraz dwudziestojednoletnią kobietą. Swoim przestępczym działaniem objęli także Gliwice, Katowice, Rudę Śląską i Zabrze – informuje mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Łupem gangu sklepowych złodziei z Chorzowa padały głównie elektronarzędzia. Część z nich została odzyskana przez mundurowych. Podejrzani usłyszeli łącznie 13 zarzutów. Grozi im do 5 lat więzienie. Decyzją prokuratora cała piątka została objęta policyjnym dozorem.

Potrącenie Chorzów

Może Cię zainteresować:

Na czerwonym świetle piesza wbiegła na jezdnię. I wpadła na samochód. Skończyło się na policyjnym mandacie, ale mogło znacznie gorzej

Autor: Michał Wroński

09/04/2023

Chorzów Ukradła samochód i szybko wpadła

Może Cię zainteresować:

Ukradła samochód i szybko wpadła. To dopiero początek problemów

Autor: Redakcja

03/04/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon