Podpisano umowę na budowę ponad 100 mieszkań w Maciejkowicach. To inwestycja w ramach SIM Śląsk

Na początek jeden budynek wielorodzinny i 112 nowoczesnych mieszkań. W końcu ruszy budowa nowego osiedla w chorzowskich Maciejkowicach. W poniedziałek, 2 października 2023 r., podpisano umowę z wykonawcą inwestycji w ramach programu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Inwestycja, która będzie realizowana przy ul. Michałkowickiej w Chorzowie (tuż przy granicy z Siemianowicami Śląskimi), obejmuje wybudowanie jednego budynku wielorodzinnego, w którym będzie 112 mieszkań, o powierzchni od około 38 do 73 metrów kwadratowych.

W Maciejkowicach powstanie 112 mieszkań na wynajem

Budynek będzie się składał się z 5 segmentów, 6 kondygnacji naziemnych oraz garażu podziemnego. Ponadto każde mieszkanie będzie posiadało balkon lub ogródek oraz przynależną komórkę lokatorską. Wykonane zostanie również zagospodarowanie terenu wokół budynku obejmujące parkingi oraz chodniki.

- Mieszkania w zasobach SIM Śląsk sp. z o.o. będą w standardzie „pod klucz”, który obejmuje m.in. wykończone ściany oraz podłogi, w pełni wykończoną i wyposażoną łazienkę, a także kuchenkę elektryczną wraz z piekarnikiem w kuchni. Dzięki zastosowaniu ogrzewania podłogowego, energooszczędnej stolarki okiennej, systemu odzysku wody szarej oraz instalacji fotowoltaicznej mieszkania będą nowoczesne, energooszczędne oraz bezpieczne – zapewniają w Urzędzie Miasta Chorzów.

Koszt inwestycji to 44 mln zł. Generalnym Wykonawcą Inwestycji zostało konsorcjum firm MOSTOSTAL Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. oraz Przedsiębiorstwo MAXIMUS ZBH MUC sp.k.

Trwa nabór wniosków o wynajem mieszkań w SIM Śląsk

Mieszkania na nowym osiedlu w Maciejkowicach będą dostępne na zasadach najmu, z możliwością dojścia do własności. Aby zostać najemcą lokalu w zasobie SIM Śląsk sp. z o.o. należy wziąć udział w naborze prowadzonym przez Urząd Miasta Chorzów, który rozpoczął się 11 września i potrwa jeszcze do 16 października 2023 r. Wnioski można składać:

  • osobiście w siedzibie urzędu
  • elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP
  • drogą pocztową na adres urzędu z dopiskiem „nabór wniosków ul. Michałkowicka” – liczy się data stempla pocztowego

Spółka SIM Śląsk została założona w maju 2021 r. przez miasta Chorzów, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Zabrze oraz Krajowy Zasób Nieruchomości. W planach spółki jest budowa nawet 1500 mieszkań, z czego ponad 1000 na nowy osiedlu w Chorzowie przy ul. Michałkowickiej. Pierwsza inwestycja spółki ruszyła w Tarnowskich Górach, gdzie przy ul. Andersa trwa budowa trzech budynków wielorodzinnych.

Totalny kosmos Ruszyła budowa najwyższego budynku w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Totalny kosmos. Ruszyła budowa najwyższego budynku w Chorzowie

Autor: Maciej Poloczek

13/06/2023

Wizualizacje osiedla na terenie rzeźni w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Osiedle mieszkaniowe na terenie byłej rzeźni w Chorzowie. Radni zezwolili na budowę

Autor: Maciej Poloczek

28/10/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon