Totalny kosmos. Ruszyła budowa najwyższego budynku w Chorzowie

Na Osiedlu Różanka rozpoczęła się budowa najwyższego budynku mieszkalnego w Chorzowie. Nazwano go „Cosmo”, bo fasada budynku nawiązuje do architektury kosmicznej. Reklamowany jest hasłem „totalny kosmos”. Kosmiczne są także ceny oferowanych tam mieszkań.

„Cosmo” powstaje przy ul. Astrów 10 w Chorzowie, na Osiedlu Różanka. To jedna z lepszych lokalizacji w mieście - tuż przy Parku Róż, a do Parku Śląskiego można dojść pieszo w 10 minut. Apartamentowiec będzie miał 17 pięter i będzie to najwyższy budynek mieszkalny w Chorzowie. Został zaprojektowany przez pracownię Frantagroup Architects.

- Jego charakterystyczna bryła oraz kosmiczna fasada to owoc nieskrępowanej wyobraźni architektów, którzy marzenia o kolonizacji kosmosu przełożyli na język architektury – czytamy na stronie totalnykosmos.pl.

Kosmiczna architektura i kosmiczne ceny

Inwestorem jest dwóch deweloperów – firma Buildman z Krakowa i RMI DEVELOPMENT z Dąbrowy Górniczej. Jedną z inwestycji firmy Buildman jest osiedle Zweika, przy ul. Nomiarki w Chorzowie.

Sprzedaż mieszkań w Cosmo już ruszyła. To nowoczesne apartamenty o różnych wielkościach, z przestronnymi loggiami. Ceny? Też są kosmiczne. Przykładowo za mieszkanie o powierzchni 36,75 m² trzeba zapłacić 347 443 zł, wychodzi 9 454 zł za metr. Choć do tego jest jeszcze loggia o powierzchni 12,41 m². Z kolei cena za mieszkanie o powierzchni 82,07 m² wynosi 715 831 zł, czyli 8 722 zł za metr. I jest jeszcze loggia o powierzchni 57,75 m². Dwadzieścia mieszkań już zostało sprzedanych.

SIM Śląsk Nowe osiedle w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Rusza kolejny nabór wniosków o wynajem mieszkań na nowym osiedlu w Maciejkowicach

Autor: Maciej Poloczek

11/04/2023

Chorzów zaskarży decyzję wojewody ws osiedla przy Parku Śląskim

Może Cię zainteresować:

Sąd zdecyduje o budowie osiedla przy Parku Śląskim. Chorzów zaskarży decyzję wojewody

Autor: Maciej Poloczek

20/04/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon