Podpaliła kamienicę i żałuje, że nikomu nic się nie stało!

Mogła mieć na sumieniu 20 osób, w tym dzieci! Dwudziestotrzylatka podpaliła mieszkanie w jednej z chorzowskich kamienic. Policjantom powiedziała, że żałuje, że nikomu nic się nie stało! Kobieta trafiała do aresztu i grozi jej 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę (27 na 28 czerwca 2023 r.). Patrol z komisariatu w Chorzowie Batorym został skierowany do awanturującej się kobiety w kamienicy przy ul. Armii Krajowej. Po dotarciu na miejsce mundurowi zauważyli gęsty dym, który wydobywał się z okien w jednym z mieszkań.

- Bez chwili wahania mł. asp. Wiesław Panek oraz st. sierż. Daniel Ochmann wbiegli do kamienicy, aby sprawdzić, co się dzieje. Okazało się, że dwa mieszkania zajęte są ogniem i istnieje zagrożenie wybuchu znajdującej się tam butli z gazem – mówi mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Wśród ewakuowanych z płonącej kamienicy były dzieci

Policjanci poprosili o pilne wsparcie straży pożarnej i natychmiast rozpoczęli ewakuację mieszkańców. Jeszcze przed przyjazdem strażaków ewakuowali z kamienicy 20 osób (wcześniej Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach informowało o ewakuacji 18 osób).

- Wśród nich znajdowało się aż 8 dzieci w różnym wieku. Najmłodsze z nich wynieśli na rękach – podkreśla mł. asp. Karol Kolaczek.

Dzięki szybkiej reakcji mundurowych nikomu z mieszkańców kamienicy przy ul. Armii Krajowej nic się nie stało. Policjanci, wspólnie ze strażakami, ewakuowali także dwa duże psy z jednego z mieszkań. Podczas akcji gaśniczej na miejscu pojawiła się także kobieta, której dotyczyło zgłoszenie.

- Dwudziestotrzylenia mieszkanka kamienicy powiedziała policjantom, że celowo podpaliła mieszkania i żałuje, że nikomu nic się nie stało – podał oficer prasowy chorzowskiej komendy.

Kobieta została zatrzymana, a w czwatek, 29 czerwca 2023 r., sąd zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu. Za sprowadzenie zagrożenia zdrowia i życia wielu osób grozi jej do 10 lat więzienia.

Nocny pożar w Chorzowie Ewakuacja mieszkańców kamienicy

Może Cię zainteresować:

Nocny pożar w Chorzowie. Ewakuacja mieszkańców kamienicy

Autor: Redakcja

28/06/2023

Zasnął pijany i spowodował pożar Był poszukiwany

Może Cię zainteresować:

Zasnął pijany i spowodował pożar w Chorzowie. Był poszukiwany listem gończym

Autor: Redakcja

23/05/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon