Piraci i papugi odwiedzili Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie. To wszystko dla najmłodszych

Na zakończenie tygodnia młodych pacjentów czekała wyjątkowa niespodzianka. Odwiedzili ich wyjątkowi goście, by wnieść trochę radości i śmiechu w szpitalne sale.

Ostatni piątek, 16 lutego, był wyjątkowy dla dzieci i ich opiekunów przebywających w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. Z wizytą przyszli do nich członkowie Fundacji Skrzydlaty Raj. Przebrani za piratów wzięli z sobą kolorowych towarzyszy - papugi ary. Amelia i Dyzio bardzo spodobali się małym pacjentom. Maluchy mogły nie tylko zobaczyć skrzydlatych gości, ale także ich pogłaskać.

- Wciąż żyjemy dzisiejszą wyjątkową wizytą Amelii i Dyzia - czyli papug ar wraz ze swoimi opiekunami piratami z Fundacji Skrzydlaty Raj! Dziękujemy Wam za tak ogromną dawkę radości! Do kolejnego zobaczenia - cieszyli się pracownicy szpitala.

Fundacja Skrzydlaty Raj ma za sobą niejedną taką akcję. Niedawno zorganizowała spotkanie z pacjentami w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II czy Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach.

- Kochani, udało się - pierwsza w Polsce domowa hodowla papug jest fundacją non profit odwiedzająca chore dzieci w szpitalu, my jako piraci dajemy uśmiech i zapomnienie od bólu. Kto chce nas wesprzeć i naszą akcję w szpitalach, hospicjach i DPS-ach, zapraszamy do oddania 1,5% - zachęcają twórcy inicjatywy.
Bezpłatne badania dla dzieci na Stadionie Śląskim

Może Cię zainteresować:

Bezpłatne badania dla dzieci na Stadionie Śląskim. Dotyczą wad postawy i otyłości

Autor: Redakcja

14/02/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon