Piknik z Nowymi Technologiami w Chorzowie. Będzie m.in. o Wielkim Zderzaczu Hadronów

Tydzień Nowych Technologii to piętnasty tydzień tematyczny w ramach cyklu 50 Tygodni w Mieście Nauki. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki, które trwają przez cały 2024 rok. Poza Katowicami z nowymi technologiami będzie się można zapoznać także w Chorzowie.

fot. CERN
Wielki zderzacz hadronow

W ramach Tygodnia Nowych Technologii w niedzielę, 21 kwietnia 2024 r. w Chorzowie, na terenie Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego, przy ul. 75 Pułku Piechoty 1, odbędzie się Piknik z Nowymi Technologiami.

W godz. 10.00-14.00 czynna będzie wystawa Accelerating Science, w całości poświęcona ośrodkowi badawczemu CERN (tam jest m.in. Wielki Zderzacz Hadronów) i, jak podkreślają organizatorzy pikniku, przeniesie uczestników w fascynujący świat fizyki cząstek elementarnych.

- Wystawa zawiera trzy kapsuły, w których znajdują się m.in. Gabinet fizyki teoretycznej czy Kącik dla dzieci. Interaktywne stanowiska, prezentacje eksperymentów i spotkania z naukowcami pozwolą na pogłębienie wiedzy na temat najnowszych odkryć w tej dziedzinie fizyki, otwierając drzwi do tajemniczego świata mikrokosmosu – zaznaczają organizatorzy.

Poza tym do godz. 16.00 odbywać się będą m.in. wykłady i warsztaty dla dzieci i młodzieży. Na terenie uniwersyteckiego kampusu dostępne będą także namioty naukowe, w których organizowane będą pokazy z fizyki, inżynierii materiałowej i inżynierii biomedycznej.

Cosmicon

Może Cię zainteresować:

Cosmicon - Śląski Festiwal Fantastyki. Po raz drugi w Planetarium Śląskim

Autor: Maciej Poloczek

10/04/2024

Centrum Mikroskopowego Badania Materii

Może Cię zainteresować:

Supermikroskop w Chorzowie. W kampusie Uniwersytetu Śląskiego otwarto SPIN-Lab

Autor: Maciej Poloczek

01/03/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon