Cosmicon - Śląski Festiwal Fantastyki. Po raz drugi w Planetarium Śląskim

„Przeszłość bramą do przyszłości" – pod takim hasłem odbędzie się drugi Cosmicon, czyli Śląski Festiwal Fantastyki w Planetarium Śląskim w Chorzowie. - W dniu imprezy cały Śląski Park Nauki zamieni się w centralny punkt dla wszystkich fanów szeroko pojętej fantastyki – zapowiadają organizatorzy.

fot. UMWŚ
Cosmicon

Pierwszy Cosmicon w Planetarium Śląskim odbył się w maju 2023 r. i przyciągnął do Planetarium Śląskiego tłumy miłośników fantastyki. Były spotkania, wykłady i dyskusje poświęcone fantastyce, ale także konkurs cosplay czy koncert muzyki z klasycznych gier komputerowych.

Drugi Cosmicon w Planetarium Śląskim – 25 maja 2024 r.

W tym roku zapowiada się podobnie, ale organizatorzy nie zdradzają jeszcze szczegółów wydarzenia. Jedno jest pewne drugi Cosmicon – Śląski Festiwal Fantastyki obędzie się w Planetarium – Śląskim Parku Nauki w sobotę, 25 maja 2024 r. Hasło tegorocznego festiwalu to „Przeszłość bramą do przyszłości".

- W dniu imprezy cały Śląski Park Nauki zamieni się w centralny punkt dla wszystkich fanów szeroko pojętej fantastyki! Tego dnia odbędą specjalne prelekcje, pokazy i wystawy. Nie zabraknie także wystawców oferujących niezwykłe produkty i dzieła związane z naszą ulubioną tematyką. Podczas Cosmiconu spotkacie również postaci z wielu fantastycznych światów, usłyszycie dużo dobrej muzyki i poczujecie niepowtarzalną atmosferę tego wydarzenia – zapowiadają w Planetarium Śląskim.

Organizatorzy Cosmiconu zapraszają do współpracy i zapewniają, że są otwarci na najdziwiesze idee. Można się zgłaszać mailowo na adres: cosmicon@planetarium.edu.pl.

Śląskie Dni Fantastyki na rozgrzewkę przed Śląskim Festiwalem Fantastyki

W ramach rozgrzewki przed Śląskim Festiwalem Fantastyki można wziąć udział w Śląskich Dniach Fantastyki. Konwent organizowany jest przez jeden z najstarszych klubów związanych z fantastyką w Polsce – Śląski Klub Fantastyki i odbędzie się w dniach 13 i 14 kwietnia 2024 r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego w Chorzowie.

- W trakcie wydarzenia czekać na Was będą prelekcje, warsztaty, sesje RPG, wystawcy oraz wyjątkowa gra konwencyjna. Po pustkowiach Cooloni oraz Podziemnym Królestwie nadeszła pora na przygodę w kosmicznej przestrzeni, do której zabierze Was Komandor iXPer – informują organizatorzy.

Jako goście specjalni w Śląskich Dniach Fantastyki 2024 wezmą udział m.in.: Dominika Skoczeń, Robert M. Wegner, Paweł Majka, Anna „Siemomysła” Hrycyszyn, Łukasz Kucharczyk, Istvan Vizvary, Anna Kańtoch, Radek Rak czy Marek Jeziorski.

Szturmowiec z Planetarium Śląskiego Łączy pracę z pasją i zaprasza na Cosmicon

Może Cię zainteresować:

„Jesteśmy złymi chłopcami, którzy robią dobre rzeczy”

Autor: Maciej Poloczek

06/05/2023

Przebierańcy z Planetarium Śląskiego Cosplay na Cosmiconie 1

Może Cię zainteresować:

„Gwiezdne wojny” w Parku Śląskim. Cosplay na Cosmiconie

Autor: Redakcja

07/05/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon