Pierwszy pingwin, który wykluł się w Chorzowie okazał się samcem. Wybrano dla niego imię

Pierwszy pingwin, który wykluł się w chorzowskim zoo ma już blisko pięć miesięcy. Jednak dopiero teraz wiadomo jakiej jest płci – to samiec i wybrano dla niego imię. Nazywa się Coco.

fot. Śląski Ogród Zoologiczny
Pingwin ze śląskiego zoo

Pingwiny powróciły do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego na początku 2020 r. Szybko się zadomowiły i stały się ulubieńcami odwiedzających zoo. Okazało się, że nieloty w Chorzowie mają się bardzo dobrze i zaczęły się rozmnażać – 3 października 2021 r. w śląskim zoo przyszedł na świat pierwszy w historii pingwin.

Pierwszy pingwin z Chorzowa to samiec. Nazywa się Coco

Pingwiny nie mają zewnętrznych cech płciowych i do tej pory nie było wiadomo czy ten, który wykluł się w Chorzowie to samiczka czy samiec. Konieczne były badania genetyczne, a teraz oficjalnie potwierdzono, że pierwszy pingwin z górnośląskim rodowodem to samiec. Otrzymał imię Coco. Wcześniej śląskie zoo zorganizowało w tej sprawie konkurs, a propozycje można było nadsyłać do 25 lutego 2022 r.

- Wybór nie był łatwy – wpłynęło do nas ponad 170 propozycji (tych oficjalnych, zawierających uzasadnienie i kartę zgłoszeniową). Komisja konkursowa cały weekend zastanawiała się nad wyborem. Ostatecznie wybór padł na imię proste, dźwięczne i międzynarodowe – jeśli w przyszłości koordynator hodowli pingwinów zadecyduje o wyjeździe pingwinka do zagranicznego zoo, jego nowi opiekunowie nie będą mieli problemu z wymową i zapamiętaniem imienia – informują w zoo.

Czytaj także:

Pingwiny Humboldta wróciły do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego po 43 latach nieobecności. Wybudowano dla nich nowy obiekt, w którym mają do dyspozycji budynek o powierzchni ponad 320 metrów kwadratowych oraz zewnętrzny wybieg pełen sztucznych skał i zakamarków. Grupa, wraz z młodym pingwinem, liczy teraz 16 osobników. Pingwiny, które przebywały w Chorzowie poprzednio, do 1977 roku, nie doczekały się potomstwa.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon