Pierwsze wzmocnienia w Ruchu Chorzów. Nowy napastnik i pomocnik

Niebiescy mają już dwóch nowych zawodników – napastnika i pomocnika. Na tym nie koniec. Prezes Ruchu Chorzów, Seweryn Siemianowski, zapowiedział, że będą wzmocnienia w każdej formacji.

fot. Ruch Chorzów
Artur Pląskowski

Po awansie do Fortuna 1. ligi Ruch Chorzów potrzebuje wzmocnień, bo – jak stwierdził prezes klubu, Seweryn Siemianowski – to jest inna wielkość basenu. W środę, 1 czerwca 2022 r., zapowiedział na konferencji prasowej, że wzmocnienia będą w każdej formacji. Trener Niebieskich, Jarosław Skrobacz, dodał wtedy, że jest parę „fajnych opcji”. Pierwsze już poznaliśmy.

Artur Pląskowski nowym napastnikiem Ruchu Chorzów...

Jako pierwszy do drużyny Ruchu Chorzów dołączył 28-letni napastnik Artur Pląskowski. Związał się z klubem dwuletnią umową z opcją przedłużenia o kolejny rok. Nowy zawodnik Niebieskich pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Liswarcie Krzepice, później grał m.in. Rakowie Częstochowa, GKS-ie Tychy czy Stali Rzeszów.

Ostatnie dwa lata spędził w Chojniczance Chojnice, z którą wywalczył awans do Fortuna 1. ligi. W minionym sezonie, z 12. golami na koncie, był najskuteczniejszym snajperem zespołu z Chojnic i trzecim najlepszym strzelcem eWinner 2. ligi.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że zostałem zawodnikiem Ruchu. To wielki klub i wielka marka. Gdy pojawia się propozycja z takiego klubu, to się nie odmawia. Ruch zmierza we właściwym kierunku. przy Cichej wykonywana jest dobra robota i widać to po wynikach. Przede mną nowe wyzwania i nie mogę już doczekać się startu nowego sezonu – mówił nowy napastnik Niebieskich po podpisaniu umowy.

...a nowy pomocnikiem Tomasz Swędrowski

Na Cichej jest już także nowy środkowy pomocnik. To 28 -letni Tomasz Swędrowski, który związał się z Ruchem Chorzów umową do 30 czerwca 2024 r, z opcją przedłużenia. Swędrowski zaczynał w Gattcie Zduńska Wola, później występował m.in. w Warcie Sieradz i Stali Mielec.

Ostatnie trzy lata spędził w Motorze Lublin, dla którego w ubiegłym sezonie zdobył 5 bramek w 31. ligowych meczach. Ma na koncie 70 występów na poziomie 1. ligi.

– Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do drużyny Ruchu. Po dłuższej przerwie będę mógł znów zagrać w I lidze, do czego dążyłem. Teraz pozostaje mi tylko pokazać swoje umiejętności i pomagać zespołowi. Mogę jedynie obiecać, że zostawię serce na boisku – podkreśla Tomasz Swędrowski.

Tomasz Swędrowski. Nowy pomocnik Ruchu Chorzów
Tomasz Swędrowski. Nowy pomocnik Ruchu Chorzów

Zgodnie z zapowiedzią prezesa klubu należy się spodziewać kolejnych wzmocnień. Ruch Chorzów rozpocznie przygotowania do sezonu 13 czerwca. Najpierw zawodnicy przejdą badania w katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego, a trzy dni później ruszą treningi na Cichej.

Jarosław Skrobacz i Seweryn Siemianowski

Może Cię zainteresować:

Zwycięski sztab zostaje na Cichej. W Ruchu Chorzów na pewno będą wzmocnienia

Autor: Maciej Poloczek

01/06/2022

Ruch Chorzów

Może Cię zainteresować:

Kiedy rusza sezon 1. ligi? Jest ramowy terminarz

Autor: Maciej Poloczek

31/05/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon