Pierwsze wzmocnienia w Ruchu Chorzów. Nowy napastnik i pomocnik

Niebiescy mają już dwóch nowych zawodników – napastnika i pomocnika. Na tym nie koniec. Prezes Ruchu Chorzów, Seweryn Siemianowski, zapowiedział, że będą wzmocnienia w każdej formacji.

fot. Ruch Chorzów
Artur Pląskowski

Po awansie do Fortuna 1. ligi Ruch Chorzów potrzebuje wzmocnień, bo – jak stwierdził prezes klubu, Seweryn Siemianowski – to jest inna wielkość basenu. W środę, 1 czerwca 2022 r., zapowiedział na konferencji prasowej, że wzmocnienia będą w każdej formacji. Trener Niebieskich, Jarosław Skrobacz, dodał wtedy, że jest parę „fajnych opcji”. Pierwsze już poznaliśmy.

Artur Pląskowski nowym napastnikiem Ruchu Chorzów...

Jako pierwszy do drużyny Ruchu Chorzów dołączył 28-letni napastnik Artur Pląskowski. Związał się z klubem dwuletnią umową z opcją przedłużenia o kolejny rok. Nowy zawodnik Niebieskich pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Liswarcie Krzepice, później grał m.in. Rakowie Częstochowa, GKS-ie Tychy czy Stali Rzeszów.

Ostatnie dwa lata spędził w Chojniczance Chojnice, z którą wywalczył awans do Fortuna 1. ligi. W minionym sezonie, z 12. golami na koncie, był najskuteczniejszym snajperem zespołu z Chojnic i trzecim najlepszym strzelcem eWinner 2. ligi.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że zostałem zawodnikiem Ruchu. To wielki klub i wielka marka. Gdy pojawia się propozycja z takiego klubu, to się nie odmawia. Ruch zmierza we właściwym kierunku. przy Cichej wykonywana jest dobra robota i widać to po wynikach. Przede mną nowe wyzwania i nie mogę już doczekać się startu nowego sezonu – mówił nowy napastnik Niebieskich po podpisaniu umowy.

...a nowy pomocnikiem Tomasz Swędrowski

Na Cichej jest już także nowy środkowy pomocnik. To 28 -letni Tomasz Swędrowski, który związał się z Ruchem Chorzów umową do 30 czerwca 2024 r, z opcją przedłużenia. Swędrowski zaczynał w Gattcie Zduńska Wola, później występował m.in. w Warcie Sieradz i Stali Mielec.

Ostatnie trzy lata spędził w Motorze Lublin, dla którego w ubiegłym sezonie zdobył 5 bramek w 31. ligowych meczach. Ma na koncie 70 występów na poziomie 1. ligi.

– Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do drużyny Ruchu. Po dłuższej przerwie będę mógł znów zagrać w I lidze, do czego dążyłem. Teraz pozostaje mi tylko pokazać swoje umiejętności i pomagać zespołowi. Mogę jedynie obiecać, że zostawię serce na boisku – podkreśla Tomasz Swędrowski.

Tomasz Swędrowski. Nowy pomocnik Ruchu Chorzów
Tomasz Swędrowski. Nowy pomocnik Ruchu Chorzów

Zgodnie z zapowiedzią prezesa klubu należy się spodziewać kolejnych wzmocnień. Ruch Chorzów rozpocznie przygotowania do sezonu 13 czerwca. Najpierw zawodnicy przejdą badania w katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego, a trzy dni później ruszą treningi na Cichej.

Jarosław Skrobacz i Seweryn Siemianowski

Może Cię zainteresować:

Zwycięski sztab zostaje na Cichej. W Ruchu Chorzów na pewno będą wzmocnienia

Autor: Maciej Poloczek

01/06/2022

Ruch Chorzów

Może Cię zainteresować:

Kiedy rusza sezon 1. ligi? Jest ramowy terminarz

Autor: Maciej Poloczek

31/05/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów

Sezon w liczbach. Ruch Chorzów podsumował rozgrywki

Ruch Chorzów Przemysław Szur

Ruch Chorzów wzmacnia obronę

Wizualizacja nowego stadionu Ruchu Chorzów

„Czarna manifestacja” kibiców Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów Puszcza Niepołomnice

Ruch Chorzów wiceliderem. Trener Niebieskich tonuje nastroje

Mateusz Winciersz Ruch Chorzów

Kolejny powrót na Cichą

Ruch Chorzów Maciej Sadlok

Maciej Sadlok wraca do Ruchu Chorzów

Daniel Szczepan

Najlepszy strzelec Niebieskich zostaje na Cichej!