Zwycięski sztab zostaje na Cichej. W Ruchu Chorzów na pewno będą wzmocnienia

Jarosław Skrobacz oraz jego asystenci, Jan Woś i Wojciech Grzyb, przedłużyli kontrakty z Ruchem Chorzów na kolejne dwa lata. Przed startem sezonu w drużynie Niebieskich na pewno będą wzmocnienia – zapewnił prezes klubu, Seweryn Siemianowski.

fot. Tomasz Stefanik/Ruch Chorzów
Jarosław Skrobacz i Seweryn Siemianowski

Trener Jarosław Skrobacz pojawił się na Cichej w czerwcu 2021 r i podpisał wtedy roczną umowę. Ruch Chorzów pod jego kierunkiem awansował do Fortuna 1. ligi.

- Sztab i drużyna zrealizowali postawiony cel, więc kontynuacja pracy przez trenerów wydaje się naturalna. Ale nie zdecydował o tym tylko sam awans. Współpraca na linii zarząd – sztab układała się w ostatnim roku bardzo dobrze i chcemy ją kontynuować – podkreślił Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów.

Klub przedłużył kontrakty ze sztabem szkoleniowym do 30 czerwca 2024 r. Prezes Siemianowski podkreśla, że trenerzy mają pełne zaufanie zarządu. - Mamy nadzieję, że w nowym sezonie będziemy mieć wspólnie wiele powodów do radości – dodaje.

– Jako sztab jesteśmy zadowoleni z warunków, jakie klub stwarza nam do pracy. Jeśli są dwie strony i obie chcą, to zawsze się dogadają. Nie inaczej było w naszym przypadku. Ruch to piękne miejsce, współpraca z ludźmi w klubie przebiega bez zarzutu i zawsze możemy liczyć na ich pomoc - mówi trener Jarosław Skrobacz.

Prezes Ruchu Chorzów: Musimy się trochę dozbroić

Wcześniej kontrakt z Ruchem Chorzów przedłużył 21-letni bramkarz, Jakub Bielecki. Jak zapewnił prezes klubu przedłużony będzie także kontrakt z Tomaszem Foszmańczykiem. Nie wiadomo jeszcze czy na Cichej pozostanie ukraiński obrońca Rusłan Zubkov. Przed startem nowego sezonu w 1. lidze na pewno jednak będą wzmocnienia – zaznaczył prezes.

- Musimy się trochę dozbroić, pomimo tego, że nasz zespół wykonał naprawdę dobrą robotę. Trzeba wzmocnić konkurencję na niektórych pozycjach. Na prawie każdej formacji ktoś nowy się pojawi. Wszystko jest dopinane, ale póki nie jest nic podpisane, to nie chcemy zdradzać szczegółów – w środę, 1 czerwca, mówił na konferencji prezes Seweryn Siemianowski.

Trener Ruchu Chorzów, Jarosław Skrobacz, dodał, że „transfery lubią ciszę”, ale zaznaczył, że jest parę „fajnych opcji”.

Marzenia na przyszły sezon

Pytany o marzenia na przyszły sezon prezes Seweryn Siemianowski stwierdził, że trzeba twardo stąpać po ziemi. Dodał, że będą walczyć o każdy skrawek boiska i każdy punkt.

- Trzeba realnie do tego podejść i godnie się zaprezentować. Jak to mówią po śląsku – nie zrobić gańby i będzie dobrze - zaznaczył

Trener Niebieskich uzupełnił, że zawsze trzeba sobie wyznaczać jak najwyższe cele i marzyć. - Bardzo często się okazuje, że marzenia, które na początku wydawały się nierealne, są spełniane – mówił Jarosław Skrobacz.

Plan przygotowań Ruchu Chorzów do sezonu 2022/2023

Drużyna Niebieskich 13 czerwca 2022 r. zakończy urlopy i rozpocznie przygotowania do nowego sezonu na zapleczu Ekstraklasy. Najpierw zawodnicy przejdą badania w katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego, a trzy dni później rozpoczną treningi w Chorzowie. W meczach kontrolnych Niebiescy zagrają m.in. z Odrą Opole, GKS-em Jastrzębie i Podbeskidziem Bielsko-Biała.

  • 13-15 czerwca – badania na AWF
  • 16-24 czerwca – treningi w Chorzowie
  • 18 czerwca – mecz towarzyski z Andaluzją Brzozowice
  • 25 czerwca – mecz kontrolny z Odrą Opole (w Chorzowie)
  • 26 czerwca - 2 lipca – zgrupowanie w Kamieniu
  • 29 czerwca – mecz kontrolny z GKS Jastrzębie (w Kamieniu)
  • 2 lipca – mecz kontrolny z Podbeskidziem Bielsko-Biała (w Kamieniu)
  • 4-15 lipca – treningi w Chorzowie
  • 9 lipca – mecz kontrolny z Puszczą Niepołomice (w Niepołomicach)

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon